alergia pokarmowa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

my-sza
Posty: 1
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 15:32

15 czerwca 2008, 16:08

Pies golden reaguje rozwolnieniem i wymiotami z żółcią na kurczaka, indyka a ostatnio rozwolnienie ma po wołowinie jest b. wrażliwy na chemiczne preparaty typu obróżka p.pchłom firmy Bayer,Sabunol. Reagował na nie również wymiotami z żółcią
Nie chce pić wody chlorowanej nawet po przegotowaniu.
Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

15 czerwca 2008, 19:06

Zmień karmę na jagnięcinę z ryżem, do picia dawaj wodę mineralną.
A jeśli pies nie je suchej karmy, tylko jest na gotowanym jedzonku (nie piszesz, więc nie wiem) - poszukaj koniny w sklepach. Ja kupowałam w carrefourze - dostawa koninki była raz w tygodniu, ale zawsze kupowałam na cały miesiąc i miałam w zamrażarce.
A jeśli chodzi o zabezpieczenie przed pchłami, to gdzieś widziałam ziołowe preparaty. Są łagodniejsze, mniej skuteczne i częściej trzeba je stosować, ale jeśli nie da się innych, to "lepszy rydz niż nic". Nie pamiętam nazwy tego preparatu, musisz sama poszperać. Chyba, że uda mi się coś znaleźć lub przypomnę sobie nazwę, to jeszcze napiszę.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

15 czerwca 2008, 21:02

Wiesz co, tak pomyslałam sobie, jeżeli ma tak dużą nietolerancję pokarmową i tak ostre objawy (biegunka + wymioty) - skonsultowałabym to z lekarzem, może jakieś badania (w kierunku wątroby, trzustki), no i zamiast próbować dalej z innymi gatunkami mięs, przeszłabym na kramę weterynaryjną np. Royal canin Intestinal (z tym, że ten jest na bazie kurczaka, więc jeśli jesteś pewna alergii na kurczaka, to chyba odpada), albo Royal canin Sesitivity Control (tu nie ma mięsa - podstawowym źródłem białka jest ryba gromadnik i tapioka).
Tu masz linki do tych karm:
http://www.krakvet.pl/royal-canin-intes ... p-849.html
http://www.krakvet.pl/royal-canin-sensi ... p-846.html
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość