krew w mczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ewex

14 czerwca 2008, 02:31

Dobry wieczór Panie Jarku,
chciałabym Pana prosić o interpretacie wynikow badania moczu mojej Sonki (jamnik standardowy,8 lat,w czasie badan miala ciąże urojona).Może najpierw wytumacze po co zostały przeprowadzone.Od wielkanocy Sonka czesto sie zatrzymywala na spacerze aby sie wysikac,jednak zbagatelizowlismy to niestety..Potem zaczeła moczyc w domu (leżala,nagle wstawala i w tym samym miejscu oddawala normalna ilosc moczu).Na spacerze natomiast dalej czesto sie zatrzymywala ale miala problemy z oddawaniem moczu(ze 2-3 kropelki przy czym strasznie się napinałai stękała).Dużo tez pila.Nie wiem dokładnie kiedy ten stan sie tak zaostrzył,bo studiuje w Krakowie,a psinka z rodzcami mieszka 350 km stąd.W kazdym badz razie pierwsze badanie moczu miala zrobione 6.06 a potem kolejne 12.06.Wiem ze Pani doktor podała jakies zastrzyki i tabletki i ze Sonce sie poprawiło.Niestety nie bylam w domu i nie wiem jakie leki dostala.Wiem tylko ze w moczu byla i dalej jest krew! Z bialkiem podobnie (ale co do niego to bylo w moczu juz i rok temu i pani doktor zalecila zmiane diety co tez zrobilismy-Sonka jadla duzo miesa z kurczaka i mleko pila,teraz je mieso+ryz+warzywa) Pani doktor zaleca przeswietlic Sonke,niestety najbliższa lecznica z aparat RTG jest 100km od domu moich rodzicow.Dlatego chcialabym spytac co Pan o tym sadzi,co to moze byc??? Bo Pani doktor nie postawila diagnozy. Podaje wyniki badan tego moczu (mam nadzieje ze sa kompletne bo dostalam je smsem) : 1 badanie z 6.06: SG 1.020 ; BLO 3+ ;pH 6 ;PRO 3+ ; 0,2 E.U/dl ;LEU 1+ i 2 badanie z 12.06: SG 1.030 ; BLO 3+ ;pH 6 ;PRO 2+ ;URO 0,2 E.U ; LEU negative ; inne negative .Bardzo prosze o opinie i porade! P.s prosze mi tez wyjasnic te symbole i jesli owa jest to podac linka na strone z normami tych wyników. P.s moze dodam ze Sonka choruje na padaczke-jednak ataki sa na szczescie bardzo rzadko i głównie sa spowodowane nadmiernymi emocjami,np.radosci lub strachu ze ktos wyjezdza. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Ewa
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 czerwca 2008, 00:24

zaczniemy od początku. Nie powinno się brać tych wyników na serio. Są to wyniki z automatu , który bardzo jest niedokładny przy oznaczaniu tych parametów. Można brać pod uwagę oznaczenia jakościowe , ale ilościowe są bez sensu. Bierzemy zaś pod uwagę oznaczenia chemiczne czyli np. pH . Zrób dokładną psu analizę moczu, ale manualną a tymi wynikami podeprzemy się nienzcaznie i zobaczysz jak wielka będzie różnica. Jeśli zwierzę miało duże problemy z wysikiwaniem się i ma je nadal to rzeczywiście wykonałbym albo USG układu wydalniczego albo RTG na obecność kamieni i zmian w świetle pęcherza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość