Candida, nużyca, gronkowiec...do dr Jarka i innych

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
dodunia-guciunia
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2007, 16:22

21 maja 2008, 15:15

Mam pytanko,ponad miesiac temu w kale u mojej suni wykryto candide i dostaje na te grzybki bioty (probioty z prebiotykiem), nio i teraz zrobilismy jej wymaz i zeskrobiny z pyska- wyszlo ze ma gronkowca i nuzenca. Nio i mam pytanie, czy odczekac z antybiotykiem i poki co dawac tylko biotyk i zastosowac np. Advacate? A jak pozbedziemy sie candidy to dopiero wtedy antybiotyk? Dodatkowo dostaje colostrum, tran, olowe z oliwek, oliwe z pestek winogron, siemie lniane, wit. w proszku (warzyw nie je, bo nie lubi), ryz i kurczaka, zamowilisy jeszcze cafortan.
pozdrawiam
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

27 maja 2008, 18:37

Jestem wręcz znawcą gronkowca złocistego , ale u ludzi , no ale możemy psa potraktować jak człowieka .
W którym posiewie wyszedł gronkowiec :?:
Jeśli w kale , to napisz mi czy piesek ma biegunki albo nie chce jeśc , czyli napisz mi czy są jakieś objawy gronkowca :?:

Pozdrawiam Basia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 maja 2008, 22:27

wszystko zależy od rozległości procesu zapalnego skóry. Jeśli są to niewielkie powierzchnie skóry, to nie szalałbym z antybiotykiem, jesli znaczne trzeba poda i zapobiega też grzybicy przewodu pokarmowego.
Awatar użytkownika
dodunia-guciunia
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2007, 16:22

28 maja 2008, 08:15

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Ona ma zmiany skórne (ropne krosty) tylko na pysku-nosie, faflach - a te ma dość duże, bo jest dogiem de Bordeaux :) - kilka bliżej szyi. W tych miejscach ma też bardzo rzadką sierść, w niektórych chyba blizny, tam włos strasznie jej wypadają i sierść oblepiona jest jakimś czarnym łojem. Dodam, że już w zeszłym roku mieliśmy gronkowca i nużeńca. Nużeniec szybko się "cofnął" gronkowiec nie. Zwalczyliśmy go antybiotykami i zmianą diety. W kale nie wyszedł gronkowiec. Apetyt ma i kał ok. Zrobiony był wymaz i zeskrobiny tylko z pyska, bo tylko tam ma zmiany (w innych miejscach sierść jest super). Wynik badania:
Z badanego materiału wyizolowano pojedyncze nużeńce Demodex canis. Badanie mikrobiologicznym stwierdzono obfity wzrost ß hemolitycznego, koagulazo dodatniego ziarniaka z rodz. Staphylococcus spp.

Pozdrawiam Ania z Dodunią
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość