przeczulica, wrazliwosc grzbietu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

pisarre

26 grudnia 2005, 02:24

sunia, ok 6,5 roku, waga ok 35 kg, mieszaniec (wilkowata); dostaje gotowana prege lub drob (kurczak, indyk) z ryzem i warzywami raz dziennie, surowe mieso raz w tygodniu, gotowana rybe z ryzem co dwa, trzy tygodnie; czasem kosc surowa lub wedzona i psie przysmaki; czasem cos z mojego talerza; sunia ma grzbiet bardzo wrazliwy na dotyk; poczatkowo myslalam, ze to jakies schorzenie skory, ale skora i siersc wygladaja bardzo dobrze; nie drapie sie; nasz weterynarz po tescie igla (lekkie dotykanie siersci koncowka igly) stwierdzil przeczulice; wrazliwy jest grzbiet na calej dlugosci (od klebu do ogona) i boki (od lopatek); przy dotyku skora reaguje drzeniem, szybkimi przebiegajacymi drgawkami; nie jest to bolesne, raczej drazniace; sunia lubi masowanie, unika drapania i faldowania skory; lubi czesanie, ale tylko powierzchniowe; czasem kladzie sie pod dolna rurka kaloryfera, wiec przykladam jej termofor; ma wygodne i cieple poslanie; spi na obu bokach, czasem tez na plecach; nie ma klopotow z porannym wstawaniem, chodzeniem, czy bieganiem; poza ta wrazliwoscia jest wesolym, energicznym psiakiem; niewiele wiem o tym schorzeniu; czego powinnam sie spodziewac? jak mozna pomoc psu? czy mozna zrobic jakies dodatkowe badania?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2005, 22:50

nie wyglada to chorobę czy dobrze zrozumiałem, że śpi pod grzejnikiem?
pisarre

03 stycznia 2006, 00:49

tak, mialam na mysli, ze grzeje grzbiet kladac sie wzdloz rurki grzejnika; podobno przeczulica jest zwiastunem powaznych schorzen reumatycznych; chcialabym jakos temu zapobiec; dziekuje.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 stycznia 2006, 23:12

może mieć to związek z tym grzejnikiem, mianowicie wyższ temperatura i suche powietrze wysusza ten grzbiet i powoduje nadwrażliwość samej skóry. Może prowadzić do niewielkich stanów zapalnych skóry objawiających się np. przeczulicą skóry.
Awatar użytkownika
Izu
Posty: 37
Rejestracja: 02 sierpnia 2005, 09:14
Lokalizacja: Wrocław

18 stycznia 2006, 15:26

Witam, Pisarre, mam identyczny problem u mojego 1,5 rocznego psa.
Pierwszy raz spotykam kogoś o podobnym problemie :? Sama szukałam przyczyny w alergii pokarmowej, ale zmieniałam karmy, a obecnie od wielu miesięcy gotuję.
Ma on identyczne objawy jak Twoja sunia, ale nie lezy nigdy pod grzejnikiem, natomiast bardzo lubi wygrzewać sie przy kominku, mimo, ze bywa tak masakrycznie gorąco :shock: .
mój wet kilka dni temu, przy wzmożonej przeczulicy, zaproponował podanie zastrzyków poprawiających przewodnictwo nerwowe : Nivalin plus Cocarboxylaza.
row
Posty: 1
Rejestracja: 07 listopada 2010, 01:00

07 listopada 2010, 01:09

widzę, że trafiłem do dobrego tematu :) od jakiegoś czasu obserwuję podobną przypadłość u mojego stwora. skóra grzbietu jest zdrowa, sierść również. weterynarz nie potrafi okreslić przyczyny tego dziwnego zjawiska. nawet najdelikatniejsze muśnięcie grzbietu powoduje jego falowanie i przemieszczanie się. tyle tylko nie zauważyłem, żeby mój psiak jakoś szczególnie z tego powodu cierpiał, więc nie wydaje mi się, żeby sprawiało mu to ból. są takie chwile, że przychodzi sam do mnie i domaga się masowania po grzbiecie po czym idzie spać :)
może to nie jest alergia tylko jakies schorzenie neurologiczne zbliżone do zespołu falującej skóry występujacego u kotów ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość