moczenie?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Jaśka
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 11:11

24 kwietnia 2008, 13:12

Mój pies, 14 miesięczny syberian husky, od kilku dni wstaje z niewielkiej kałuży. Płyn jest bezbarwny, bezwonny, w ilości około jednej łyżeczki. Ma to miejsce w ciągu dnia, w nocy nie. Czy to może być nietrzymanie moczu? Pies w grudniu 2007 przeszedł kastrację. Weterynarz zlecił badanie ogólne moczu. Dzisiaj odbieram wyniki. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 kwietnia 2008, 10:10

napisz wyniki moczu, może po kastracji popuszczać mocz, ale sprawdź czy nie jest to także schorzenie układu wydalnieczego.
Jaśka
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 11:11

29 kwietnia 2008, 09:14

Wynik badań moczu jest nastepujący:
żółty, przejrzysty,
glukoza, bilirubina,ciała ketonowe, erytrocyty, białko,azotyny,leukocyty - ujemny,
ciężar właściwy 1.025, ph 5, urobilinogen w normie.
Badanie było przeprowadzone w laboratorium BRUSS - ludzkim.
Lekarz powiedział, że wyniki są dobre, przy badaniu nic nie stwierdzono.
Od tygodnia plamienie nie miało miejsca.
Nie jestem przekonana, że to był mocz. Płyn był zupełnie bezbarwny i bezwonny - dokładnie się przyjrzałam. Widziałam natomiast, jak wstawał kapiące kropelki z siusiaka.
Może jestem przewrażliwiona, ale swoje już z nim przeszłam. Ubiegłego lata często chorował na zapalenie górnych dróg oddechowych, jesienią miał problemy z przewodem pokarmowym. Martwię się.
Co jeszcze sprawdzić? Lekarze kazali obserwować.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 maja 2008, 22:23

obserwowac, jesli zacznie popuszcać mocz na pewno oddać MOCZ do badania. Te wyniki to raczej nie mocz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość