Wnętr obustronny

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

basia_pando
Posty: 24
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 19:39
Lokalizacja: Rybnik

27 marca 2008, 12:58

Mój piesek jest wnętrem obustronnym , niedługo skończy 12 miesięcy.
Wiem, że trzeba pieska wykastrować i tutaj moje pytanie- kiedy powinnam to zrobić i jak się przygotować do takiego zabiegu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 16:49

Mozesz to zrobic w kazdej chwili jednak nie za pozno bo jaderko wewnatrz brzuszka moze zrakowiec.. Tez mam psa wnetra jednostronnego ,jestesmy po zabiegu i kastracji zdecydowlam sie dopiero teraz ze wzgledu na zdrowie psa serce i poznje nerki . Lekarze jednii twierdza ze najpoznoiej do 5roku zycia psa inni ze im wczesniej tym lepiej ,tylko dlaczego bo z medycznego punktu widzenia nie ma to wielkiego znaczenia moze tylko to ze poes mlody lepiej zniesie narkoze ale sa obecnie narkozy wziewne wiec sa dosc bezpieczne,tym bardziej u mojego szetlanda bo on ejak i collie sa uczuloione na wiekszosc lekow i znieczulen!Wiec moim zdaniem spokojnie.nie ma co szalec.. jaderka pracuja wydzielaja hormony mimo ze nie zeszly tylko pilnuj go... bo instymkt krycia posiada a takim psom nie wolno posiadac potomstwa! jakiej rasy jest Twoj pies?
Musze dodac ze nim zapadla u mnie decyzja o kastracji calkowitej byly glosy za i przciw.. mam wiel meili na ten temat roznych lekarzy
basia_pando
Posty: 24
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 19:39
Lokalizacja: Rybnik

28 marca 2008, 19:50

Mój pies to Retriever z Nowej Szkocji , niestety oba jajeczka zostały w jamie brzusznej więc myślę, że trzeba je usunąć. Różnie mówią ja słyszałam że jak dojrzeje czyli jak skończy rok. A jakie badania powinnam zrobić przed zabiegiem?
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 20:00

trzeba je usunac napewno i koniecznie zostac tam nie moga.
badania jakie? Mi zrobili komplet badan krew, mocz, EKG, USG to zleca lekarz przed zabiegiem. Pytalam o rase bo niektore rasy maja ku temu predyspozycje.. pozniejkleje je tylko poszukam w kompie!
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

28 marca 2008, 20:48

Rasy szczególnie predystynowane do wystąpienia wnętrostwa:
Yorkshire terriery
Jamniki
Boksery
Buldogi angielski
Sznaucery miniaturowe
Owczarki szetlandzkie
Pudle miniaturowe
Syberian husky
Chihuahua

Nie wiem, czy to wszystkie, ale takie znalazłam :wink:
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 22:03

Dziekuje ATA wlasnie mam te same rasy psow wyszczegolnione jako z predyspozycja do wnetrostwa!I NA NIEJ WLASNIE JEST OWCZAREK SZETLANDZKI. kUPUJAC KTORAS Z TYCH RAS , zwracajmy uwage i pilnujmy jaderek.. :D
basia_pando
Posty: 24
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 19:39
Lokalizacja: Rybnik

29 marca 2008, 19:57

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź, może pan doktor Jarek coś jeszcze w naszej sprawie napisze .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 kwietnia 2008, 00:10

my zabieg wykonujemy po ukończeniu roku. Co do badań były wcześniejsze odpowiedzi.
basia_pando
Posty: 24
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 19:39
Lokalizacja: Rybnik

02 kwietnia 2008, 11:06

Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość