cukrzya u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ewelkaaaaa

09 marca 2008, 16:52

dziendobry..mam psa,suczkę dalmatynkę 6letnią,suczka moja ma cukrzyce i zacme.Cukrzyce wykryto u niej około 7miesięcy temu.Lekarz weterynarii stwierdził ze cukrzyca jest powodem zbyt duzej ilosci dawania zastrzykow od cieczki.pies jest teraz po sterylizacji i operacji oka.sterylizacja sie udała ale operacja oka nie-pies dalej nie widzi ale to nie jest problemem bo radzi se doskonale :D dostaje insuline ludzką,zwierzęca jest zbyt droga(miesieczny koszt to 400zL,a ludzkiej 260zł)ale ostatnio tyje duzo i jest gruba,obecnie daje sie dla niej 19 jednostek,dwa razy dziennie a na początku tylko 9jednostek..chciałabym nawiązac kontakt z osobami z podobnym zdarzeniem. bo interesuje mnie jak długo moj pies jeszcze pozyje :? bo poprostu nie mam jej sumienia uspac bo to jest bardzo trudne,bo mam tego pieska od małego..aha interesuje mnie tez jakies ograniczenia zywieniowe,i czy da sie w jakis sposob zmniejszyc jej otyłosc..Sara bo tak ma na imie moj pies jest bardzo kochanym pieskiem,ale powoli przerasta mnie to juz :( ale jestem silna,bo widząc jak moj pies biega i czerpie radosc z zycia to mnie 3ma najbardziej :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość