Choroba wątroby?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Nikes
Posty: 1
Rejestracja: 01 marca 2008, 13:46
Lokalizacja: Małopolska

01 marca 2008, 13:50

Witam. Jestem właścicielką 8 miesięcznej suczki Shih Tzu. Ponieważ mimo prawidłowego wzrostu jest pieskiem drobnym a nawet wręcz chudym dziś zrobiłam jej badania krwi, by dowiedzieć się czy nie ma anemii. Chciałam zaznaczyć, że jest odrobaczana, więc przyczyną jej budowy nie powinno być zarobaczenie. Sunia jest bardzo żywym pieskiem i jest w ciągłym ruchu i właśnie tym tłumaczyłam sobie jej brak przyrostu wagi . W jej zachowaniu nie widać oznak choroby.
Badania morfologii bardzo mnie ucieszyły, bo ma wyniki książkowe. Natomiast, gdy wieczorem zadzwoniłam do laboratorium dowiedziałam się że ma bardzo złe wyniki prób wątrobowych o które poprosiłam przy okazji robienia badań podstawowych.
Np : ASPAT 146,7 (norma 1-37)
ALAT 403,1 (norma 3-50)
Albuminy 2,7 (norma 3,3-5,6)
Wyniki te mogą wskazywać na uszkodzenie wątroby.
Bardzo się tym martwię czy to nie jest jakaś wada genetyczna, bo sunia była najmniejsza z miotu i od samego początku taka drobna. Ponieważ pies czuje się bardzo dobrze, jest bardzo radosna, wesoła i ruchliwa(nie ma problemu z apetytem ani z wyglądem odchodów), poza tymi złymi wynikami i drobna budową ciała, lekarz na razie zalecił ścisłą dietę : karmę "HEPATIC" Royal Canin, ewentualnie gotowany ryż z marchewką i drobiem. Kontrolne badania mam powtórzyć za 2 tygodnie.
Mam pytanie do Pana Doktora czy takie podwyższone wyniki ASPATU ALATu mogą wskazywać na inne problemy np. z sercem, albo zarobaczeniem lambiami? Nadmieniam, że piesek ma również niedrożność przewodu nosowego i często oddycha przez pyszczek co nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu(nigdy nie czuje się zmęczony). Jeszcze jedno pytanie czy u Państwa w lecznicy można przeprowadzić specjalistyczne badania przewodu nosowego. Zgodnie z poradą lekarzy i hodowców czekałam aż problem z oddychaniem zniknie wraz z rozwojem szczeniaka. Niestety minęło pół roku a poprawy nie ma.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 marca 2008, 21:47

Na pewno przy tak wysokich próbach przyglądnąłbym się wątrobie i układowi krążenia. Co do nosa zaś wykonujemy rinoskopię. Może i ten nos ma wpływ wtorny na krążenie a ono na wątrobę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość