wydzieliny z narządów płciowych psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anna błaszczeć

21 lutego 2008, 10:35

Witam serdecznie

Od kilku tygodni zauważyłam u mojego półrocznego dobermanka intensywnie żółtą wydzielinę z narządów płciowych.Jest ona gęsta . Dla mnie ma to wygląd sączącej się ropy. Mój mąż twierdzi ,że to normalne-okres dojrzewania. Ale mnie to martwi gdyż nie przypominam sobie aby mój wcześniejszy pies miał podobne objawy.Co prawda było to dawno ale mimo wszystko. Piesek podczas swojego mycia i jak ja go myję po przyjściu z dworu nie piszczy i nie skomli. Więc wydaje mi się ,że go nic nie boli w tych okolicach. Bardzo proszę Panie doktorze o radę. Czy mam udać się z nim do lekarza , czy domowymi sposobami mogę temu zaradzić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

21 lutego 2008, 16:28

To się często zdarza u piesków, a u tych dojrzewających szczególnie.
Trzeba kupić rivanol, małą strzykawkę i 3-4 razy dziennie pod napletek wpuszczamy ok. 2 ml rivanolu (pies oczywiście musi leżeć, najlepiej na grzbiecie). Przytrzymujemy chwilę psa w tej pozycji, żeby rivanol chwilę podziałał, potem pozwalamy, żeby nadmiar wypłynął np na chusteczkę chig. (uwaga, rivanol plami!).
Zabieg trzeba powtarzać przez jakieś 4 - 5 dni. Jeśli po tym czasie nie ma poprawy, trzeba psa pokazać weterynarzowi. Ale z reguły jest to zupełnie wystarczający zabieg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość