Atopowe zapalenie dziąseł

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Amanda Dorociak

29 stycznia 2008, 20:22

Witam... mam ogromny problem z moim kotem. Bardzo chciałabym aby ktoś mi udzielił dobrych rad, ponieważ nie wyobrażam sobie uśpienia mego pupila. Kot najpierw przestał jeść, więc wybrałam się z nim do weterynarza... lekarz powiedział, że to kamień na zębach i, że to jest przyczyną głodówki kota. Dał zwierzęciu narkozę i usuwał kamień. Przez kilka dni po zabiegu kot jadł, ale po tygodniu dolegliwości znowu dały się we znaki. Poszłam z nim do innego weterynarza, który powiedział, że kot ma zapalenie dziąseł i zaproponował kolejny zabieg pod laserem. Wtedy zwierzę dostało antybiotyk na dwa tygodnie. Przez ten okres dolegliwości ustąpiły i kot znowu jadł, ale po 3-4 tygodniach zapalenie znowu powróciło. Okazało sie, ze mój pupil ma atopowe zapalenie dziąseł. Lekarz powiedział, że najwłaściwsze by było usunięcie wszystkich zębów, ale ostrzegł, iż zapalenie może powrócić. Od dwóch miesięcy leczę go antybiotykami i boje sie ze organizm jego takiej kuracji nie wytrzyma. Poza tym nie ma efektu tej kuracji. Kot dalej głoduje. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 stycznia 2008, 23:23

choćbym bardzo chcial przez internet nie pomogę. Takie zwierzę nalezy obejrzeć i leczenie nie jest proste, ale sam nigdy nie posunąłem sie do tak drastycznego leczenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość