atak padaczki u 14-sto latka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

NNNatalia

25 stycznia 2008, 20:36

Niestety w ten poniedzialek moj pies miał silny atak padaczki. Zdarzyło mu się to pierwszy raz i ja pierwszy raz w ogóle się z tym spotkałam. Ma on 14 lat.

Tym gorzej, ze we wtorek, o podobnej porze (ok polnocy) atak powtorzyl sie. Mamy Luminal, zapisany po pierwszym ataku, wczoraj na poczatku ataku dostal go, ale i tak atak trwal ok 15 minut (drgawki - pies jakby biegl na lezaco + mysle, ze w czasie ataku traci swiadomosc).

W srode wieczorem wydawalo mi sie , ze zbliza sie atak i Koks dostal luminal - atak nie pojawil sie. Od czwartku zazywa on Luminal.

Ataku duzego jak do tej pory nie było, ale gdy Koks od wczoraj co chwile (5-10) min powtarzaja mu sie kilkusekundowe napady: trzesie tulowiem, czasami traci rownowage w przednich lub tylnych lapach, potem wszystko jest w porzadku. Nie wiem czy to jest po tym leku czy to sa przyciszone napady (ale tak czesto?)

Badania krwi wyszly w normie.

Nie wiemy niestety, co jest przyczyna ataków.

Czy spotkal sie Pan sie z zapaleniem mózgu u psa, jakie to daje objawy (procz drgawek), jak mozna to rozpoznac lub wykluczyc?

Natalia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 stycznia 2008, 13:11

z zapalenem mózgu nigdy. Mozna wykonać morfologię powinna być wysoka leukocytoza i ew. badanie płynu mózgowo rdzeniowego. Warto się w takim wieku przyjrzeć jego sercu czy niue ma niedokrwienia mózgu i dokłodnie zapaisać stałą kurację przeciwepileptyczną.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość