odrobaczanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

eurba
Posty: 7
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 21:50
Lokalizacja: kraków

01 stycznia 2008, 08:55

mam pytanie do doktora czy psa można odrobaczć tabletkami dla ludzi ,posiadam tabletki ZENTEL i niewiem czy mogę je podać mojemu psu
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 stycznia 2008, 09:39

można. W składzie jest tylko Albendazol znalazłem dawkę 25 mg /kg 1 x dzień przez dziesięć dni. Szcerze lepsze są środki od tego albendazolu.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

02 stycznia 2008, 08:20

podepne sie pod temat.
Zwierzat mam duzo(psy i koty), odrobaczane sa bardzo regularnie Koty: pratel, drontal, nie pamietam nazwy specyfiku podawanego psom). Ostatnie badanie parazytologiczne kalu jednego z kotow wykazalo brak pasozytow. I ok ale doslownie dwa dni pozniej kot zwymiotowal zywe glisty :roll: , u innego ujawnil sie czlon tasiemca :roll: Czym odrobaczyc zeby to bylo skuteczne dzialanie?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 stycznia 2008, 21:44

dokładnie wymienianymi prze Ciebie preparatami. Schemat odrobaczenia uzgodnij z lekarzem , bo jednoraowe nie przyniesie zamierzonego skutku.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

03 stycznia 2008, 08:27

Doktorze - skoro zwierze po odrobaczeniu ww preparatami zgodnie z planem ustalonym z naszym lekarzem ( :) ) wymiotuje zywymi robalami to na zdrowy rozum leki nie zadzialaly lub zadzialaly kiepsko.
Mialam plan aby odrobaczac zwierzaki tylko w razie rzeczywistej potrzeby (tj. po pozytywnym wyniku badan kupska) a teraz sama juz nie wiem... Jednak odrobaczanie to nei taka banalna sprawa jak zwyklo sie o tym sadzic. :roll:
Jak sprawdzic czy tym razem odrobaczenie przynioslo skutek skoro badania pomimo obecnosci pasozytow byly ujemne? Kupa z trzech dni byla zbierana.
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

03 stycznia 2008, 11:29

Liwia pisze: ... Ostatnie badanie parazytologiczne kalu jednego z kotow wykazalo brak pasozytow. I ok ale doslownie dwa dni pozniej kot zwymiotowal zywe glisty :roll: , u innego ujawnil sie czlon tasiemca :roll: ...


Mogło dojść do chwilowego zahamowania produkcji jaj przez te pasożyty z bliżej nam nieznanych powodów (np. jakieś niekorzystne zmiany w ich środowisku życia, czyli jelicie kota - jakieś leki itp...; możnaby gdybać...). Tak bym tłumaczył ten brak jaj w kale (w przyrodzie wszystko jest możliwe :) ). Ewentualnie pomyłka w laboratorium (zamiana próbek, niechlujnie wykonane badanie?) :roll:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 stycznia 2008, 22:06

może okres prepatentny? może próbki nie zawierające jaj?
bloniak
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 12:59

14 stycznia 2008, 13:07

Ja przepraszam ale też podepne się pod temat. Dziś odrobaczałem swojego amstaffa(7tyg). Dostał Pratel. Po powrocie wyszliśmy na dwór a tu biegunka:( Czy to może być właśnie od Pratelu?;(
melissa

16 stycznia 2008, 20:42

ja rowniez mam problem z odrobaczeniem kota .Byl odrobaczany dwukrotnie drontalem ,w koncu tymi kroplami ( nie pamietam nazwy) na kark a robaczki hulaja w nim nadal i jaja w kale sa w ogromnej ilosci . Co wlasciwie jest skuteczne?
melissa

16 stycznia 2008, 22:54

.......konkretnie chodzi mi o walke z nicieniami .Co i ile razy podac.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2008, 21:51

może się pojawić rozwolnienie po środkach odrobaczających. Zaś przy bardzo dużym stopniu zarobaczenia potrzebne jest nawet kilkukrotne przeprowadzenie kuracji przeciwpasożytniczej. Nie ma środka , który załatwi to za jednym razem. Wszystkie o których piszesz są skuteczne.
Monikastrelau

13 grudnia 2017, 10:01

Moj 8 miesieczny szczeniak ma giardie. Najpierw byla kuracja fenbendazolem, potem metronidazolem a teraz toltrazulinem 50 mg dla prosiat co mnie bardzo zastanawia poniewaz ten ostatni nie jest na giardie a to z giardia walczymy. Czy sa inne skuteczne leki zeby zwalczyc pierwotniaka?
ania_ughr
Posty: 11
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 18:41
Lokalizacja: Kraków

16 grudnia 2017, 20:52

Mój szczeniak też ma lamblie. Był odrobaczony preparatem Fenbenat plus 5 dniowa kuracja. Po jakim czasie należy wykonać badanie kału żeby sprawdzić, czy problem został rozwiązany?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość