testy alegriczne a preparaty zapobiegające wygryzaniu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

28 listopada 2007, 13:01

Moja suczka cierpi najprawdopodobniej na alergię, w najbliższych dniach będzie miała przeprowadzony wstepny test na alergeny, oczywiście przy wyniku pozytywnym, będzie miała kolejne testy. Od 4 miesięcy nie bierze żadnych leków. Przez ciągłe swędzenie ma mnóstwo ran po wygryzieniach. Zakupiłam praparat BitterSpray duńskiej firmy VetXX, który przez nieprzyjemny zapach ma zapobiegać wygryzaniu. Zastanaiam się czy spryskanie nim psa nie spowoduje błędnych wyników w testach? Czy dostanie się preparatu do rany może spowodować błędny odczyt testów? Podaje skład preparatu: benzoesandenatonium, agar, chlorek benzalkonium, methylparaben, subst. zapachowa.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 listopada 2007, 22:24

hm ja bym nie sryzykował i nie stosował tego , ale dlaczego tak długo czekasz z tymi testami? Jakie to mają być testy?
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

29 listopada 2007, 10:30

Przez 3 miesiące podawałam jej Royal Canin Hypoallergenic, nie przyniosło rezultatów, więc nie jest to alergia pokarmowa i dopiero gdy weliminowałam mozliwość pokarmowej chcę zrobić testy. To mają być testy na krew, podobno są bardziej miarodajne, choć niedawno słyszałam, że najnowsze badania dowodzą, że jednak skórne są lepsze (?) W każdym bądź razie najpierw pobiorą jej próbkę, by ustalić, czy w ogóle jest to alergia, a potem będzie miała robione testy na poszczególne alergeny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość