do pana Doktora

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

milutka
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2007, 22:41
Lokalizacja: WARSZAWA

20 listopada 2007, 23:23

Mam 3,5rocz dalmatynczyka oznak chorby nigdy nie mial ostatnio pojawila sie bieguka ,wet obadal zwenetrznie dal zastrzyk i kazal gotowac ryz,kurczakai marchewka.Biegunka ustapila ale ja poszlam do drugiego weta.Pani obadala zwenetrznie nie stwierdzila nic ale zdecydowala sie pobrac krew.Za dzien zadzwonila ze mocznik 66,7 mol kreatynina 1152mol.Dostalam polecenie zrobienia USG jednak lekarz ten zrobil tylko ponownie krew mocznik130mg kreatynina13,60 podlaczyl kroplowke i kazal aby lekarka dalej to prowadzila jeszcze zalecil podanie penicyliny,Dwie kroplowki dostal moj psiak zycie z niego uszlo lekarka twierdzi iz jedyne co mozna zrobic to uspic a co ja mam zrobic
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

21 listopada 2007, 10:37

milutka pisze:Mam 3,5rocz dalmatynczyka oznak chorby nigdy nie mial ostatnio pojawila sie bieguka ,wet obadal zwenetrznie dal zastrzyk i kazal gotowac ryz,kurczakai marchewka.Biegunka ustapila ale ja poszlam do drugiego weta.Pani obadala zwenetrznie nie stwierdzila nic ale zdecydowala sie pobrac krew.Za dzien zadzwonila ze mocznik 66,7 mol kreatynina 1152mol.Dostalam polecenie zrobienia USG jednak lekarz ten zrobil tylko ponownie krew mocznik130mg kreatynina13,60 podlaczyl kroplowke i kazal aby lekarka dalej to prowadzila jeszcze zalecil podanie penicyliny,Dwie kroplowki dostal moj psiak zycie z niego uszlo lekarka twierdzi iz jedyne co mozna zrobic to uspic a co ja mam zrobic
Jak to uśpić? Nie znając przyczyny obecnego stanu. To jakaś paranoja. Zmień weterynarza na takiego który ustali przyczynę choroby.
milutka
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2007, 22:41
Lokalizacja: WARSZAWA

21 listopada 2007, 11:01

juz bylam u dwoch jedna stwierdzila ostra niewydolnosc nerek a drugi ze genetyczna niewydolnosc nerekpiesek nie jadl 3dni ale wode pije sikac tez sika .Rece mi opadaja oni twierdza ze z tak wysokim poziomem kreatyniny nic nie da sie zrobic
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

21 listopada 2007, 17:29

Wysłałam Ci pw. :wink:
milutka
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2007, 22:41
Lokalizacja: WARSZAWA

21 listopada 2007, 19:15

a jeszcze do tego doszlo wysoki poziom bialka w moczu 66%-90 nic go nie bolalo i raptownie takie wyniki co to moze byc moze ktos tez mial cos podobnego
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 listopada 2007, 00:56

niestety dalmatyńczyki często dzidziczą wady a jedną z nich jest wada nerek. Ale pocieszę Cię , że mamy jednego, który żyje i bardzo dobrze się czuje przy poziomie mocznika 36-48 mmol nie zrażaj się , zrób jeśli mozna usg, dokładną analizę moczu. Moze to przełamie i też wystąpi chemotolerancja.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość