boli łapka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mar

03 listopada 2007, 20:21

Moja 2,5 letnia staficzka ostatnio utyka na tylnią łapę (powodem tego stanu wydaje sie być skok z wanny) na spacerach idzie normalnie, biega, czasem tylko widzę że stawia łapkę jakby ostrożniej ale nie kuleje, natomiast po dłuższym odpoczynku na swoim legowisku pierwsze kroki stawia na 3 łapach, potem kuleje a potem dopiero chodzi normalnie. Gdy dotykam i ściskam tę łapkę nie ma oznak bólu, dzisiaj położyłam suke na plecy i rozlożyłam tylne łapy na boki, chyba troche ją bolało...boje sie że to moze być staw biodrowy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 listopada 2007, 21:59

jeśli mogę tak owiedzieć jestem pasjonatem julawizn. Szukanie ich źródła to zagadka do rozwiązania. Kiedyś robiło się to na "oko". Teraz przy tej technice każda kulawizna ma 100% przyczynę. Radzę podać zwyjłą aspirynę jeśli w ciągu doby nie będzie znaczącej poprawy to do lekarza. Tak w ogóle lubię diagnozować świeżutkie julawizny bez jakiś nakładek przeciwbólowych. więc najlepiej pokazać psa od razu. Potem ta zagadka staje się solidnie zawiła.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość