AZP, grzybica, nużyca , a może to wszystko?!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Pipii
Posty: 8
Rejestracja: 06 lutego 2007, 19:24

05 października 2007, 22:52

Powoli zaczyna brakować mi sił. Pod koniec lipca zauważyłam na grzbiecie mojej psicy wygryzione, bezwłose placki-rany. Wg zaleceń smarowane to było jodyną. Goiło sie na grzbiecie, a nowe rany powstawały na udach i przy ogonie. Byłam prawie pewna, że sunia nie ma pcheł, okazało się, że byłam w błędzie, więc diagnoza padła...atopowe zapalenie skóry. Po kuracji wszystko na pozór wróciło do normy. Na pozór bo po kilku dniach na powiece pokazała sie ropna kulka , wargi zrobiły sie krwisto czerwone, pod pyszczkiem wypadła sierść. Ponieważ sunia miała kiedyś grzybicę, diagnoza sie powtorzyła.Nużyca została wykluczona. Powieka była smarowana Gentamecyną. Prócz imaverolu pies dostawał Ketokonazol( jedno opakowanie) i ecomer. I znów niby wszystko wróciło do normy. Do dziś...rano na łapce zauważyłam znowu wygryzioną sierść i rankę i znowu coś robi się jej na powiece. Na drugiej łapce ma posklejaną sierść jakby ropą. Poza tym snuje się za nią paskudny zapach!
Będe wdzięczna za wszelkie sugestie.
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

06 października 2007, 19:58

A czy brałaś pod uwagę alergię?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 października 2007, 23:11

Twojemu psu jest pilnie potrzebna wizyta u psiego dermatologa. Jest klka chorób , które tak przebiegają. Od alergicznych , łojotokowych, po pasożytnicze choroby skóry. ALe internet w tym nie pomoże.
barbaracz
Posty: 1
Rejestracja: 07 listopada 2007, 11:57
Lokalizacja: WAŁBRZYCH

07 listopada 2007, 12:30

Witam
jestem właścicielką westa , którego leczę już ponad 2 lata, był leczony na nużycę postać ogólną, do tego przyplątał się gronkowiec , grzybica i alergia ( najprawdopodobniej). W tej chwili jest dużo lepiej , nużycę udało sie wytępić po 12 zastrzykach , nosi Preventic od roku. Niestety wciąż walczymy z grzybicą , zapaleniem ucha . Jest karmiony specjalistyczną karmą z jednym wyselekcjonowanym białkiem z ryb morskich. Po długotrwałym leczeniu zostały mu na skórze zmiany w postaci ciemnych plam ze strupkami, ma zmieniony kolor skóry na ciemniejszy. Ostatnio nasza Pani doktor podejrzewa że może ma atopowe zapalenie skóry, mam nadzieję że w końcu leczenie da efekty, jest teraz na antybiotyku i sterydach. Wyczytałam że skuteczne są kąpiele w Hexodermie , tyego jeszcze nie próbowałam ( kąpany był w manusanie peroxywecie, head& shoulders, nizoralu i w paru innych. Może jakieś sugestie :?:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 listopada 2007, 18:20

w tak złożonych przypadkach bardzo prtoszę pytać swojego lekarza o ten hexoderm. Bez obejrzenia zwierzęcia ciężko orzekać o stosowaniu jakichś leków jak sama Pani pisze to trwa już bardzo długo. Niestety po tak szczątkowych informacjach i opisach zastosować jakiekolwiek leczenie przez internet było by złym krokiem. Proszę zapytac lekarza prowadzącego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość