nietolerancja?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

olenkadob

04 października 2007, 16:45

witam proszę o radę. Mój Franuś ma nieco ponad 10 miesięcy i mam problemy z kupką i wymiotami. Franek rano je suchą karmę Pedigree z odrobiną białego sera a po południu ryż z gotowanym kurczakiem i marchewką. Kupę robił kilka razy dziennie i pierwsza zazwyczaj była normalna a potem coraz bardziej rzadka. Bywało też że wymiotował taki niestrawiony posiłek. Ostatniej nocy tak strasznie się drapał że wogóle nie mógł sobie znaleźć miejsca i do tego cały czas lizał się pod ogonkiem. Poszliśmy więc do weta i pani wycisnęła mu gruczoły okołoodbytowe i podała zastrzyki przeciwświądowe. A w związku z kupą kazała przez tydzień dawać tylko ryż z mięsem. I faktycznie kupa się poprawiła a nawet teraz Franuś robi mniej i tak jakby mu coś jeszcze przeszkadzało (robi szybki jak kupa już prawie wychodzi). No więc teraz Franek znowu zwymiotował i to znowu niestrawione żarcie.Pani dr powiedziała że może to być nietolerancja pokarmowa. Czym ja w takim razie mam karmić mojego pieska? Czy to wszystko jest ze sobą jakoś powiązane? Proszę o jakąkolwiek radę lub wskazówkę.
tesia
Posty: 103
Rejestracja: 12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

04 października 2007, 20:30

przede wszystkim odstaw to pedigree bo tylko trujesz psa.Tam nie ma nic innego oprócz wypełniaczy(każdy psiarz ci to powie) ono może być również przyczyną drapania się i tych sensacji.Dawaj mu jak dotychczas gotowany ryż z kurczakiem (najlepiej filet bo jest "chudy") i z marchewką.A jeśli chcesz mu podawać suchą karmę to kup jagnięcinę z ryżem dla szczeniaków.ale na razie karm go gotowanym jedzeniem.
AGA I IRYD
Posty: 58
Rejestracja: 25 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Częstochowa

04 października 2007, 22:34

Zmień karmę szybko, ja tak zrobiłam.Nawracające problemy trawienne i lekkie kupki powodóją problemy z oczyszczaniem gruczołów.NIE jestem pewna czy jeden zabieg oczyszczania pomoże.Miałam taki problem z moim psiakiem. Na szczęście nie wymiotował.Obecnie je Royala na kłopoty żołądkowe.Gruczoły powracają, ale myślę że to kiedyś ustanie. AGA I IRYD..
olenka
Posty: 1
Rejestracja: 04 października 2007, 16:31

05 października 2007, 08:39

Dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam :o
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość