dorosły pies oddaje mocz bez kontroli...

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

BS
Posty: 13
Rejestracja: 17 października 2006, 20:57

03 października 2007, 16:24

Witam, mam pewien problem z moim 6 letnim samcem rasy amstaff. Do tej pory wszystko było z nim w porządku. Nie było żadnych problemów zdrowotnych. Kilka dni temu zauważyłem rano, że pies leży w kałuży moczu. Nigdy wcześniej mu sie to nie zdarzyło!!! Pies zawsze daje do zrozumienia, że musi wyjśc za potrzebą. Tym razem wydaje mi sie, że oddał mocz na swoje posłanie zupełnie tego nie kontrolując. Poza tym nie widze żadnych innych symptomów choroby, pies zachowuje się normalnie, wygląda na zdrowego. Co to może być? Oczywiście mam zamiar iść z nim do weterynarza, ale powiedzcie mi czego moge się spodziewac? Czy to może być coś poważnego? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
Gość

03 października 2007, 20:08

pierwszy krok to oddalabym mocz psa do badania, a pozniej z wynikiem i psem do wet, Pies mogl przeziebic pecherz. tak bylo u nas w zimie, psiak po powrocie ze spaceru usnol i mimowolnie oddal mocz we snie, analiza wykazala stan zapalny drog moczowych.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 października 2007, 22:09

chorób jest wiele . Zacznij od badania moczu, potem ew. wykluczenie kamieni i zmian w samym pęcherzu, rtg kręgosłupa. I na tej podstawie coś na pewno się dowiesz. Acha nie wolno zapomnieć o prostacie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość