Pęcherzyki u 8 tygodniowej suni - owczarkopodobnej

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

14 września 2007, 15:43

Witam
Od kilku (6) dni jestem posiadaczką 8 - tygodniowej suni. Niestety od 3 dni najpierw na brzuszku, a dzisiaj na uszach pojawiły się pęcherzyki i krostki. Nie drapie się, więc raczej jej nie swędzą. Byliśmy u weterynarza, który powiedział, ze to młodzieńcze zapalenie skóry, dał w strzykawce jakiś brązowy płyn do smarowania. Od wczoraj stosujemy kuracje i trochę przyschły krostki na brzuchu, ale martwi mnie, ze dzisiaj się pojawiły nowe na uszach. Czy powinniśmy wykonać jakieś badania, żeby upewnić się, że to nic groźnego? Szczeniak był szczepiony tylko raz i lekarka nie chciała osłabiać go antybiotykiem przed kolejnym sobotnim szczepieniem - ale czy przy takich dolegliwościach powinnam ją szczepić? Oprócz tego dzisiaj pojawiła się w 1 oczku ropka (taka zielonkawa). Mam 2 małych dzieci i 2 letnią yoreczkę - co zrobić, aby upewnić sie, że i nam nic nie grozi? Bardzo proszę o pomoc i wskazanie gdzie jest lecznica w Warszawie, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 września 2007, 23:06

niestety tego psiaka należy dokładnie obejrzeć. Przez internet jakiś ścisłych porad nie dostaniesz, bo chorób skóry z wysypkami jest masę. Na pewno nie jest to nic groźnego, ale to lekarz w kontakcie z psem musi ustalić przyczynę.
Co do szczepienia należy pamiętać, że szczepimy zwierzęta zdrowe. Nikt nie pomoże Ci także w sprawach leczncy bo można to czynić tylko na priva i maila, których Ty nie podałaś.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość