Alergia tylko jaka?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Magda Suwałki

07 września 2007, 10:50

Witam, chciałabym opisać problem i objawy jakie występują u mojego pieska. Suczka 8 miesięcy Cocker Spaniel Angielski, mniej wiecej od 4 miesąca życia zaczęła sie mocno drapać, później doszło gryzienie łap i okolic brzucha, wystąpił świąd, z uszu bardzo mocno zaczeła wypadac sierść, skóra na uszach robiła sie bardzo twarda, pojawiły się krostki na brzuchu i łapkach, chodziliśmy do wielu weterynarzy i praktycznie każdy mówił coś innego, piesek od początku był karmiony karmą Royal Canin, później również dostawała pierś kurczaka z ryżem i warzywami, lekarze głównie podejrzewali alergię pokarmową, później mówili o nużycy, zrobiliśmy badania i nużyca została wykluczona, piesek jest zabezpieczany przeciwko pchłom regularnie bo też pojawiła się diagnoza że może być uczulona na pchły, w koncu pozostało na tym że jest to alergia na początku lekarz przepisał dietę : mieso wieprzowe, marchew, kasza gryczana, oliwa z oliwek wszysko razem zmielone tak byla karmiona okolo 6 tygodni ale objawy sie jeszcze bardziej nasilały, pózniej dostawała leki ENCORTOLON i HYDROXYZINUM przez kilka dni jakby mniej sie drapala i gryzła ale teraz wszystko wróciło "do normy" od 2 tygodni piesek jest karmiony tylko i wyłącznie karmą Royal Canin Hypoallergenic i niestety nie widać poprawy. Mam z tym duży problem ponieważ nie ma w moim mieście dobrej lecznicy jeździlam nawet 200 km dalej do Olsztyna i również nikt mi nie umiał pomóc. Proszę o pomoć jeśli wogóle jest możliwa:( Zapomniałam dodać raz również lekarz zalecił nam kąpanie psa co drugi dzień w szamponie przeciw świądowym ale to również nic nie pomogło dostała tylko od tych kąpieli łupieżu :( Teraz wogóle jej nie kąpiemy. Pozdrawiam i proszę o poradę.
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

07 września 2007, 15:22

Jestem w trakcie długiej walki z alegią pokarmową mojej 5 letniej jamniczki.Wysypka i krosty pod paszkami, na brzuchu i na uszach.Jej drapanie i lizanie budziło mnie w nocy.Zmiany przemywałam Hexidermem co uwalniało ją od świądu, ale nie rozwiązywało problemu.Dieta eliminacyjna wskazywała na kurczaka i wołowinę.Wypróbowałam wiele karm m.in. RC Hypoallergenic - niestety objawy były słabsze, ale nie ustępowały.Gotowane odpadało - biegunka po ryżu i makaronie.Do tego wszystkiego dołączyła sie alergia kontaktowa - na pluszową zabawkę dla psów.Od półtora miesiąca dostaje RC Skin Support i puszki Trovet LRD .Objawy ustąpiły jak ręką odjął :lol:.Skończyły się wysypki i drapanie a pachy i brzuch pięknie zarosły sierścią.
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

07 września 2007, 16:11

:) miło słyszeć a czy robiłaś dla pieska testy? Jeśli tak to możesz mi napisać jaka jest ich cena bo lekarze w moim miescie są mało poinformowani niestety i bardzo ciężko się z nimi rozmawia :? niestety już berdzo dużo pieniedzy wydałam na leczenie a poprawy nie widać chciała bym zrobic testy alergiczne, może one by pokazały przyczyne alergii. Moja suczka ma dokładnie takie same objawy jak opisałaś, w nocy bardzo mocno potrafi sie drapać czasani aż piszczy chyba z bólu.
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

07 września 2007, 16:49

Testów nie robiłam bo kurczak był oczywisty - nie jadła objawy były mniej nasilone.Po innych rodzajach mięs (w tym podrobach) wysypka była mniejsza i swędzenie mniej dokuczliwe, ale objawy utrzymywały się.Dopiero Skin Support zdziałał cuda i to w bardzo krótkim czasie.Nie bardzo lubi tą karmę (ryba) więc zwilżam ją wodą i dodaję trochę oleju słonecznikowego albo lnianego.Na drugi posiłek dostaje trochę puszki Trovet LRD albo RC Duck with Rice.Jagnięcina/baranina i kaczka to jedyne mięsa,które może jeść bezkarnie.Droga dieta, ale lepsze to niż ganianie po vetach i faszerowanie sterydami.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

07 września 2007, 17:08

Bubunia...gratuluje zdrowego podejścia do problemów związanych z alergią :) Nie każdy tak potrafi. Ale Ty znalazłaś złoty środek i to się chwali :wink:
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

07 września 2007, 17:18

Mam dobrych nauczycieli :wink:.Zupełnie serio przyznaję,że to forum to dla mnie,zupełnej dyletantki w sprawach żywienia zwierząt, kopalnia wiedzy.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

07 września 2007, 18:00

Ja polecam tez Eukanube Dermatosis, to naprawde jedna z niewielu diet hypoalergicznych która daje szybkie rezultaty i ma prawie 100% skutecznośc...ja teraz stosuje ją i wprowadzam od czasu do czasu odrobine innej karmy i probuje na co jest uczulona...
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

09 września 2007, 17:05

A może weterznarz, bądż ktoś z Was może powiedzieć mi jak wyglądają testy uczuleniowe? Jakie sa metody ich robienia? Mozna zrobic te testy na postawie pobranej krwi czy jedynie za pomoc wstrzykiwania alergenow? Ille badan jest potrzebnych by zdefiniowac na co pies jest uczulony? W koncu jaka jest cena takich testow i gdzie mozna je wzkonac? Bede wdzieczna za porade specjalisty.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 września 2007, 21:28

jakie są metody czy też sposoby sama odpowiedziałaś. Testy skórne wykonuje się raz wyniki są po 48 godzinach. Testy z krwi wykonuje specjalistyczne labolatorium. Ceny skórnych ok 100-180 zł testy z krwi ok 300 zł. Powinny to wykonywać lecznice jak i kliniki.
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

09 września 2007, 22:04

Dziekuję za odpowiedź. Słyszałam, że przy testach skórnych przy pierwszym badaniu wstrzykuje się alergeny podzielone na grupy ogólne i potem, przy kolejnym badaniu wykonuje się szczegółowe testy skórne np. na pyłki, więc jednak testy tak nie wyglądają? Rozumiem, że przed testami powinnam odstawić sterydy, jaki okres przed badaniami?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 września 2007, 08:27

my przyjęliśmy za radą dermatologów miesięczny okres niepodawania leków.
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

11 września 2007, 19:48

Dziekuje za poradę. Odstawiłam leki i póki nie minie ten miesiąc będę kontynuowała dietę eliminacyjną karmą Royal Canin Hypoallergic, może pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość