Lek na odrobaczenie - PRATEL

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

25 sierpnia 2007, 23:02

Joasia pisze:a czy Pratel nie jest dobra tabletka na odrobaczenie?
Jest bardzo dobrą :D
Gość

26 sierpnia 2007, 10:18

ATA pisze:
Joasia pisze:a czy Pratel nie jest dobra tabletka na odrobaczenie?
Jest bardzo dobrą :D
Ato, dobra to ona jest chyba tylko z powodu ceny. A jej skutki uboczne, w porównaniu z drontalem, są straszne. Owszem tego nie widać po paru podaniach, ale wątroba jest systematycznie truta i niszczona.
Zresztą opierając się na informacjach uzyskanych od farmaceuty, to dramatem jest stosowanie tabletek na odrobaczenie tak często (co 3 miesiące np.). U ludzi też są środki na zabicie pasożytów, ale nikt ich nie stosuje tak często, bo niewiele zostałoby z wątroby czy nerek.
Szkoda że tak mało osób ma świadomość co dają psu podając tabletki na odrobaczenie.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

26 sierpnia 2007, 15:47

Środki odrobaczające nowej generacji nie mają ogólnoustrojowego oddziaływania, działają tylko na powierzchni śluzówki jelit w miejscu gdzie się znajdują - mogą jedynie podrażniać miejscowo przewód pokarmowy. Tu jest wypowiedź doktora Jarka na ten temat. http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... a6857b0537
Zresztą zamiast co 3 miesiące odrobaczać można robić badanie kału i stosować leki tylko wtedy, kiedy to jest konieczne. Tak by było na pewno najkorzystniej.
Gość

26 sierpnia 2007, 22:15

Ato, widać, że coś wiesz, ale nie za dokładnie.
Przede wszystkim badanie kału nie daje 100% pewności, że robali nie ma.
Po drugie - w mierze oddziaływania leków wolę polegać na wiedzy farmaceuty, ponieważ to on ma w tej mierze większe doświadczenie i wiedzę.
A Pratel i tak uważam za środek delikatnie mówiąc do niczego. Owszem jest taniutki, bo odrobaczając 30 kg psa płacisz tylko 15 zł, a przy drontalu 45 to ja wolę zapłacić więcej i nie truć swego psa.
A na psie czy kocie nie powinno się oszczędzać.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

26 sierpnia 2007, 23:05

Anonymous pisze:Ato, widać, że coś wiesz, ale nie za dokładnie.
Przede wszystkim badanie kału nie daje 100% pewności, że robali nie ma.
Trzykrotne badanie prawidłowo pobranego i zabezpieczonego kału (przy szukaniu główki tasiemca całej porcji) w określonych odstępach czasu-nie co 2-3 dni, a czasem i po 8-10 dniach, robione np. w Sanepidzie nie daje pewności? Dziwne, ale mnie zawsze zapewniano, że przy dokładnie zrobionym badaniu pewność jest całkowita :shock:
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty: 350
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 12:17

27 sierpnia 2007, 16:08

pratel to u mnie podstawowy środek od wielu lat
czasami zmieniam - bo tez tak niektórzy polecają, ale i tak w końcu wracam do pratela.
dla tych komu drontal wydaje sie za drogi polecam Zipyran plus - ma dokładnie ten sam skład co drontal a jest o niebo tańszy
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty: 350
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 12:17

27 sierpnia 2007, 17:00

w związku z tym tematem - ja mam jedno pytanie.
Właśnie - czy powinno się zmieniać psu środki na odrobaczanie żeby wykazać szerokie spektrum walki z pasożytami. Wiadomo - różne środki, różne składniki itd. Czy pozostać przy jednym sprawdzonym przez siebie środku i cały czas go stosować.
Jestem ciekaw bo różne opinie słyszałem.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

27 sierpnia 2007, 17:06

Mój wet zawsze zagląda do książeczki i co drugi raz daje co innego. Już był Drontal, Pratel, Drontal, Anipracit. Teraz wypada znowu Drontal :wink: Ja też chętnie poznam opinię doktora Jarka na ten temat.
hubert
Posty: 1
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 18:58

27 sierpnia 2007, 19:53

maj@ pisze: Mogę prosić o opis tego leku ? (skład, jakie rodzaje robaków zwalcza ?)
dane z ulotki PRATEL

sklad
1 tabl zaw 50 mg prazikwantalu i 144 mg embonianu pyrantelu

dzialanie
prowadzi do porazenia spastycznego, zaburzen metabolizmu i smierci pasozyta. wywoluje blok nerwowo-miesniowy typu depolaryzujacego, poraza miesnie i w konsekwencji prowadzi do smierci pasozyta.
polaczenie obu skladnikow zapewnia skutecznosc w zakazeniach robakami plaskimi jak i oblymi

wskazania
pratel stosuje sie w leczeniu inwazji wywolanych przez nastepujace pasozyty:
toxocara cani
toxocaris leonine
unicaria stenocephala
ancylostoma caninum
ancylostoma tubaeformae
echinococcus granulosus
echinococcus multilocularis
dipylidium caninum
taenia spp.
mesocestoides spp.
waskid

16 października 2007, 11:38

A o sposób podania mógłbym prosic ? :)
dzis kupilem 2 tabletki Pratelu dla 2letniej suczki Owczarka Niemieckiego
ale z tego wszystkiego zapomnialem jak to stosowac ?
2 tabletki przez 2 dni czy 2 naraz ?
pies wazy ok. 15-20kg
?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

16 października 2007, 12:52

Jedna tabletka jest na 10 kg psa, podejrzewam więc że te dwie to są na jednorazowe odrobaczenie. 8)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 października 2007, 21:53

dwie na raz.
Martens
Posty: 8
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 17:53
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Kontakt:

17 października 2007, 12:04

Mam suczkę z niedoczynnością tarczycy - który z preparatów jest najmniej toksyczny i jednocześnie skuteczny? Staram się odrobaczać ja jak najrzadziej, niemniej jednak nie chciałabym dawać jej czegoś silnie toksycznego. Na ogół dostawała Pratel lub Tenaver, raz chyba Paratex.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 października 2007, 22:55

proszę wybrać pratel lub paratex.
Gość

28 października 2007, 11:11

Mam pytanie bo zgubiłam kartke od weterynarza a teraz jest mi głupio zadzwonić i zapytać chodzi o tabletki na odrobaczenie w moim przypadku koty wiem że podaje się je wedlug wagi więc jak podać kotu o wadze 5 kg i 3.5 kg ? bo tak mniej więcej średnio ważą i jeszcze jedno kotka dokarmia jeszcze 3 miesięczne kociaki czy jej też można podać ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość