Czerwone oczy u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kinia:D:D

23 lutego 2007, 19:44

Moj pies ma czerwone oczy co zrobic zeby temu zapobeiec :?: a i jeszce jedno pytanko czy sa dostepne na rynku jakies tabletki zeby pies nie chodzil za sukami :?:
Gość

24 lutego 2007, 10:13

Czerwone oczy ? Ale w jakim sensie. Chodzi ci o kolor oczu ( są niebieskie, brązowe, zielone ) a może o to, że sa zaczerwienione ?
Jeżeli chodzi o chodzenie za suczkami to jest jedno naprawdę praktyczne rozwiązanie - kastracja. Jeżeli już zgodziłeś się na psa, to musisz wiedzieć że będzie dążył do suczki. Polecam więc kastrację.
iga
Posty: 17
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 19:43

26 lutego 2007, 13:55

Podłączam się do pytania autora tematu. Jakiś czas temu zauważyłam u psa czerwone białka (tylko na dole). Myślałam, że to od uderzenia (w zabawie sunia podskoczyła i uderzyła o mój łokieć), ale minęło już sporo czasu i oczka są przekrwione nadal.
Oczy nie ropieją, pies nie pociera nimi, nie sprawia wrażenia jakby go bolały.
Jaka może być tego przyczyna?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 lutego 2007, 23:00

niestety takie oko należy dokładnie zbadać, nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć co robić, bo wpierw należy ustalić przyczyne takiego stanu.
khate
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2007, 19:40

27 sierpnia 2007, 20:29

a wracając do czerwonych oczu to dziś zauważyłam u mojej 15 letniej suczki że opadła jej dolna powieka, tzn sprawia to takie wrażenie jakby psu opadla dolna powieka i widać błonkę czerwoną, na początku sądziłam że może jej się tylko powieka podwinęła ale to nie to. nie widać by oko mocno ropiało. Dodam że to owczarek niemiecki i już niestety bardzo słabo widzi na oczy.
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

12 września 2007, 21:04

Czy zaczerwienione i łzawiące oczy mogą być symptomem alergii kontaktowej? Mój pies z podejrzeniem alergii ma zaczerwienione białka.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

12 września 2007, 22:23

Megda pisze:Czy zaczerwienione i łzawiące oczy mogą być symptomem alergii kontaktowej? Mój pies z podejrzeniem alergii ma zaczerwienione białka.
z tego co mi wiadomo to mogą byc wogole jednym z symptomów alergii... moja miała - zaczerwienione oczy, uszy, wysypany brzuch, przestenie miedzypalcami, itd itp
Megda
Posty: 53
Rejestracja: 07 września 2007, 10:05
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

12 września 2007, 22:54

Więc moga to też być objawy alergii pokarmowej? Łzawienie także?
Gość

12 września 2007, 23:20

Megda rob dodatkowo oklady z cieplych ekspresowek /herbatki/ na oczka
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość