przetoka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 stycznia 2007, 21:18

miałem tu na myśli antybiotyki, immunosupresory, krioterapie.
Gość

25 stycznia 2007, 20:31

Dzięki za dotychczasowe wsparcie. Tak, jak mówiłam- spróbuję konsultacji z innym weterynarzem na miejscu. Może też bądzie mu się chciało. Mnie od Krakowa dzieli ok. 350 km. Ciągle mam nadzieję, że pies będzie zdrowy, tylko (mimo imienia - Lucky) ma jakiś niefart. Pozdrawiam, Baśka.
Gość

03 lipca 2007, 21:19

Wrócę na chwilę do tematu. Mam nadzieję, że leczenie mojego psa zakończyło się sukcesem. Wiem, że trzeba go co jakiś czas kontrolować ale na dzień dzisejszy nie ma ran przy odbycie! Gruczoły też są OK. Znalazłam kogoś, kto zechciał się tym zająć choć nie było łatwo (leczymy się od marca). Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom zdrowych zwierzaków!
tonichowa

07 września 2007, 12:49

Podaj prosze szczegóły leczenia.
Mój 8-letni ONek właśnie zachorował, ale nie jest jeszcze postawiona ostateczna diagnoza. Wet mówi że albo to zapalenie gruczołów abo przetoka. Pies jest już drugi tydzień na antybiotykach, a dziś rano strasznie "płakał" jak podawałam antybiotyk. Nie chcę myśleć o rzetoce, ale nie mogę jej wykluczyć. Bardzo prosze o info jakie leczenie zostało zastosowane w przypadku Twojego psa.

Będę wdzięczna za info.
Trinity36
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2007, 15:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

19 września 2007, 18:10

Witam, ja chciałabym dowiedzieć się coś nt. przetoki u psa po usunięciu kłów. Moja Sunia ma 14 lat, zęby w złym stanie. Ostatnio spuchła po jednej stronie, nad górnym kłem. Weterynarz stwierdził, że zęby nadają się do usunięcia (chodzi o 2 górne kły), ale na 90% z jego doświadczeń - zrobi się przetoka do jamy nosowej. Pies dostał curyl i metronidazol. Po 10 dniach od pierwszej dawki mam zgłosić się na operację. I teraz mam pytanie, czy takiej "dziury" po usuniętym zębie nie da się zaszyć, żeby ta przetoka jednak nie powstała? Czy rzeczywiście nic już się nie da zrobić aby uniknąć takiego stanu rzeczy?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 września 2007, 01:36

da się zrobić wykonuje się "przeszczep ślusówki wargi .
Trinity36
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2007, 15:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

21 września 2007, 22:12

O matko aż się boję zapytać o koszt.. No ale muszę. Jakąś przybliżoną kwotę mogłabym prosić? I ile dni wcześniej należałoby się umówić na taki zabieg?
Pozdrawiam - Małgosia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 września 2007, 10:42

to już te pytania zadaj swojemu lekarzowi.
Trinity36
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2007, 15:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

22 września 2007, 10:48

Jarek pisze:to już te pytania zadaj swojemu lekarzowi.
Panie Doktorze, mieszkam w Kielcach. Żaden lekarz z tych, z którymi rozmawiałam nie zrobi tego. Wszyscy wysyłają mnie do Krakowa..
Stad moje pytanie. Nie chodzi mi o dokładną kwotę, raczej o przybliżony koszt. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość