Guzy na ogonie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

agatakami
Posty: 49
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 12:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

23 grudnia 2011, 10:45

Na początku roku zobaczyłam u mojego 11-letniego psa dwa guzy na ogonie. Trochę mniejsze od grochu. Poszłam do weterynarza. Pan Doktor powiedział, że dopóki nic się z tym nie dzieje to nie trzeba podejmować żadnych działań.
Guzy były jasne, twarde i bezbolesne.
Jakiś miesiąc temu pies podczas "gonienia ogona" ugryzł się w jeden. Lekko pokrwawił. Odkaziłam to i zostawiłam w spokoju. Zauważyłam ostatnio, że uszkodzony guz trochę urósł. Dalej jest krwawy, wygląda jak świeżo po draśnięciu. Jest wielkości grochu.
Wczoraj podczas głaskania zobaczyłam, że podobna narośl tworzy się też na boku psa. Jednak jest narazie bardzo malutka, płaska. Takie jakby malutkie włókna. Jest tak małe, że aparat nie potrafi go chwycić w puchatej sierści psa.
Może to ma jakiś związek ale 1,5 roku temu pies miał wycinanego guza koło odbytu, bo miał czyraczycę. Dodatkowo miał podawany Tamoxifen przez 3 miesiące aż do kastracji. Wycięty guz nie odrósł.

Wrzucę kilka zdjęć ogona.
Tak wygląda ten mniejszy, nieruszony guzek. Podobnie wyglądał ten co urósł niedawno.
http://imageshack.us/photo/my-images/687/obraz414a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/513/obraz415j.jpg/

A to ten uszkodzony i powiększony
http://imageshack.us/photo/my-images/33/obraz411fn.jpg/
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 grudnia 2011, 00:27

to brzydkie atywne brodawki mało kiedy są one złośliwe. Niestety rosną więć im mniejsze to wskazane jest ich usuwanie. Można czasami spróbować leczenia miejscowego . Czasami po takiej kuracji zniknie lub bardzo się zmniejszy.
mamusiaagusia
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 2021, 14:07

28 lipca 2021, 14:23

Dzień dobry, dziś u mojego 3 letniego cavaliera wymacałam taki guz/zgrubienie na ogonie, dokładniej na wierzchniej części ogona. Okrągłe, twrde, różowe, niebolesne, niesączące.Wypukłe, łyse i lekko błyszczące. Średnica ok 1 cm. Jesteśmy teraz na wyjeździe. Co to może być i czy wymaga pilnej konsultacji lekarskiej? Dziękuję i pozdrawiam!
mamusiaagusia
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 2021, 14:07

28 lipca 2021, 14:25

ObrazekDzień dobry, dziś u mojego 3 letniego cavaliera wymacałam taki guz/zgrubienie na ogonie, dokładniej na wierzchniej części ogona. Okrągłe, twrde, różowe, niebolesne, niesączące.Wypukłe, łyse i lekko błyszczące. Średnica ok 1 cm. Jesteśmy teraz na wyjeździe. Co to może być i czy wymaga pilnej konsultacji lekarskiej? Dziękuję i pozdrawiam!
maczek1
Posty: 72
Rejestracja: 02 czerwca 2021, 07:47

29 lipca 2021, 07:04

mamusiaagusia pisze:
28 lipca 2021, 14:25
ObrazekDzień dobry, dziś u mojego 3 letniego cavaliera wymacałam taki guz/zgrubienie na ogonie, dokładniej na wierzchniej części ogona. Okrągłe, twrde, różowe, niebolesne, niesączące.Wypukłe, łyse i lekko błyszczące. Średnica ok 1 cm. Jesteśmy teraz na wyjeździe. Co to może być i czy wymaga pilnej konsultacji lekarskiej? Dziękuję i pozdrawiam!
a nie ma w okolicy jakiegoś weterynarza? Tak byłoby najlepiej żeby zweryfikować i sprawdzić, czy to nic poważnego
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość