spondyloza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

19 stycznia 2011, 13:32

Panie Jarku, Drodzy Forumowicze,

jestem z Wami od dzisiaj i mam od razu pytanie... tyle widzę komentarzy o cetyl M na dysplazje, spondyloze...jestem ciekawa czy to "może" pod względem składu działać? Mój pies ma spondyloze(nie wiem jak dysplazja )bo nie dalismy rady zrobić zdjęcia RTG łap:(

Panie Jarku, daję psu-sterydy dexafort,caniviton, karsivan,milgamme,nivalin .... teraz od wczoraj cetyl M...


Czy mogę prosić o poradę czy sterydy na spondyloze i ewentualna dysplazję pomogą? :( piesek jak go postawię to idzie,ale sam nie umie wstać. Początkowo (od lipca)dawałam psu Trocoxlil ale w zeszłym tygodniu pogorszyło się i przestał chodzić...

Czy przesłać zdjęcie RTG kręgosłupa? Byłam u kilku weterynarzy, każdy mówi, że zdjęcie nie jest najgorsze, że pies będzie chodził jednak widzę kiepską poprawę ...
Ostatnio zmieniony 25 marca 2011, 11:11 przez magdalenka87, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

20 stycznia 2011, 19:38

Witaj na forum :D

Ja jestem kociara i niestety nic nie doradzę.
Musisz poprosić moderatora o przeniesienie wątku do działu Psy
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

21 stycznia 2011, 19:50

Dziękuję bardzo, i jednocześnie proszę o przeniesienie wątku do działu PSY :) dziękuję!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 stycznia 2011, 18:23

nie sosuje akurat cetylu , ze względu na cenę. Nie należy on do najmocniejszych środków . Ja zaliczam go do wspomagających i podtrzymujących leczenie. Ale trzeba próbować. Wyśli zdjęcia jeśli są dobrej jakości
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

28 stycznia 2011, 13:40

Panie Jarku,

zdjęcie podeślę jutro ponieważ nie mam możliwości przesłania go w żaden sposób na komputer:( Zdjęcie mam tylko kręgosłupa, ponieważ ze względu na wiek psa nie dostał narkozy i nie zrobiliśmy zdjęcia tylnich łap:( Jutro z samego rana podeślę zdjęcie rtg kręgosłupa. Dziękuję bardzo z góry. Ja daję mojemu psu caniviton razem z cetylem, do tego nivalin co dzień nieustannie-teraz mam pytanie odnośnie właśnie nivalinu... Ile czasu możemy go stosować? Na razie pies dostaje drugą dawkę (drugie 10 ampułkowe opakowanie)...


Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam,
Magda
Ostatnio zmieniony 25 marca 2011, 11:00 przez magdalenka87, łącznie zmieniany 1 raz.
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

28 stycznia 2011, 13:45

Ostatnio odeszłam od sterydu(dexafort) ponieważ pies bardzo źle go znosił-dostał CARPRODYL 20 mg i daje mu 1,5 tabletki na dzień, mam nadzieję, że pomoże...

Podaje cały asortyment Panie Jarku, czy mógłby Pan powiedzieć czy to dobra kombinacja leków? Z góry dziękuję:

Caniviton 1 tabl dzień
Carprodyl 1,5 tabl. dzień
Karsivan 1 tabl. dzień
NIvalin
Millgamma
+ cetyl M 2 tabl.
OD DZISIAJ MYDOCALM(P. weterynarz powiedizała, że zwyrodnienie kręgosłupa naciska akurat na korzonki)

Mam nadzieję, że jutro na podstawie zdjęcia będzie Pan mi mógł coś doradzić, bądź odradzić z tej gamy leków... W poniedziałek robimy badanie krwi aby sprawdzić stan(do tej pory idealnej) wątroby po tych "specyfikach"
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 stycznia 2011, 22:57

nie mogę komentawać leczenia w taki sposób jak tego oczekujesz.

oczekuję na zdjęcia
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

09 lutego 2011, 16:43

Panie Jarku, najmocniej przepraszam ale nie jestem w stanie fizycznie przesłać zdjęć kręgosłupa na komputer. Załączam świeżo zrobione zdjęcie łap. I piszę o pomoc- otóż ostatnie noce mój pies strasznie sapie... dysze nie może spac tylko wstaje i chodzi po mieszkaniu(zaczął wstawać sam) lekarz kazał stosować tramal twierdzi, że to objawy bólowe-jednak jak patrze na psa to nie wydaje mi się, że go boli -spanie na jakiś cza ustaje po wyprowadzeniu go na krótki spacer,przy czym co zauważyłam Panie Jarku, pies w tych atakach sapania lepiej chodzi, dłużej utrzymuje się na łapach. Zgodnie z zaleceniami lekarza kupiłam tramal ale nie wiem ile dokładnie mam go podować-pies waży ponad 7 kg dałam mu jedną(niecałą tylko tyle co zostało na moim palcu)wsadziłam mu do pyska. Po podaniu tramalu pies strasznie zaczął się ślinić, taką dziwną białą bąbelkową pianą. .. zaczynam mieć obawy czy to nie serce u niego objawia się takim sapaniem? nie miał robionego ekg jutro jadę z nim do lekarza prowadzącego jednak bardzo boje się tej nocy którą mam przed sobą ... głónwne pytanie-ile dawać mu kropelek tramalu? (lekarz nie mógł doczytać w ulotce kazał około 1/4 dawki ludzkiej .... nie zadawala mnie taka informacja...Bardzo proszę pilnie o odpowiedź, nie wiem co robić, podałam tramal o 16.00 dopiero teraz(16.40)pies się uspokoił i przestał sapać...:(((((((
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

09 lutego 2011, 16:52

jak się załączą zdjęcie??? Czy ktoś może mi pomóc? Prrrrrrroszę :(
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

09 lutego 2011, 19:40

Magdalenka - możesz wysłać fotę z komputera np. na fotosik, picassę itp. a potem skopiować na forum link do zdjęcia.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

13 lutego 2011, 00:39

magdalenka87 pisze:jak się załączą zdjęcie??? Czy ktoś może mi pomóc? Prrrrrrroszę :(
Na PW proponowałam Ci wstawienie zdjęć ale z jakiegoś powodu ich nie dostałam na maila.
Przepraszam, ale wtedy na prawdę nie miałam czasu opisywać jak wklejać zdjęcia, a wstawienie zdjęc zajęłoby mi tylko parę minut.
Jeśli jesteś jeszcze zainteresowana, to uaktualniony opis jak korzystać z Imageshacka wstawiłam tutaj:
:arrow: http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=6629
Aaktualny jest pierwszy post, pozostałe dotyczą wcześniejszej szaty graficznej tego serwera.
Jakby coś było niejasne to pytaj w tamtym wątku, na pewno odpowiem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 lutego 2011, 18:42

na 100% niech lekarz osłucha tego psa aby sprawdzić go krążeniowo. Masz rację , że te objawy mogą pochodzić od serca , czy stosujesz dalej ten tramal? Jaka jest na niego reakcja?
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

15 lutego 2011, 16:03

Panie Jarku, jesteśmy po USG, wyszła obniżona kurczliwość, pogrubiałe zastawki i powięksozna sylwetka serca... dostał Vetmedin i Furosemid przez kilka dni-wszystko się uspokoiło, piesek nie dyszy.

Teraz odstawiłam furosemid i zobaczymy, czy sytuacja nie powróci. W czwartek zaczynamy lasery na kręgosłup-jutro wybija 14 dzień działania sterydu. Tramalu nie daje, pies nie sapie, śpi w nocy, lekarz też stwierdził znacznie mniejszą bolesność kręgosłupa :) Co bardzo mnie cieszy, pies sam wstaje !! :D nawet sam przejdzie kilka kroków więc jest znacznie lepiej. Tylko teraz bardzo martwi mnie serce... Czy do końca życia będzie brał Vetmedin?
magdalenka87
Posty: 194
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 13:14

15 lutego 2011, 17:46

Panie Jarku,


czy po 14 dniach działania steryd(diphrofos), po prostu przestaje działać i czy jest to możliwe, że pies znowu przestanie wstawać i chodzić? Mam obawy-jak pisałam wcześniej-jutro mija 14 dzień, dzisiaj zauważyłam większą apatię u psa i po powrocie z krótkiego spaceru zauważyłam, jakby psa bolało-cały co kilka sekund na ułamek sekundy "spinał się" i wstrzymywał troszkę oddech... podałam kropelkę tramlu(o którym pisałam wyżej, że nie muszę go podawać :cry: ) Zaczynam się panicznie bać, że jutro cała tragiczna sytuacja powróci jak zły sen wraz z koniec działania Diphrofosu i pies znowu nie wstanie ani nie ruszy się.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lutego 2011, 21:37

może być to reakcja na koniec działąnia leku
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość