Schorowana dalmatynka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

marysia_ow
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2010, 14:01

24 października 2010, 23:22

Witam serdecznie,

Proszę o poradę w sprawie mojej prawie 15-letniej dalmatynki. Jak to w takim wieku spadły na nią wszystkie problemy zdrowotne na raz i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Zacznę od tego, że ma zdiagnozowaną niewydolność wątroby (znacznie przekroczony ALAT , znacznie przekroczony poziom mocznika),którą leczymy już od dawna z marnym skutkiem. Jest od 2 lat (z małymi przerwami) na karmie wet.Hepatic, dostaje Heparegen i Essentiale i niewiele to zmienia. Czy w tym przypadku da się z tym jeszcze coś zrobić? Czy można jej bardziej pomóc np. inne leki?
Drugi palący problem to duży krwiak na uchu, z którym chodzimy już do lekarza od ponad 2 tyg. Ma co 3 dni ściąganą krew, zakładany opatrunek uciskowy, ale krwiak się odnawia. Zdaję sobie sprawę, że w jej przypadku na razie nie ma mowy o zabiegu, ze względu na wątrobę (już nie wspominam o ryzyku związanym z wiekiem). Moje pytanie brzmi: Kiedy psa z niewydolnością wątroby można uśpić do zabiegu? czy wogóle jest to możliwe w momencie kiedy wyniki krwi byłyby lepsze? Jeśli nie zabieg to co może pomóc na to ucho psu, takiemu jak mój, czyli bardzo wiekowemu?
Trzeci problem to tylne łapy- sztywność,problemy ze wstawaniem i pojawiająca się bolesność stawów. Czy przy problemach z wątrobą można jej podawać leki przeciwzapalne i przeciwbólowe np. Karprofen?
Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Muszę wiedzieć jak jej pomóc dożyć względnie bezboleśnie i bezstresowo do końca jej dni. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 listopada 2010, 23:00

1. sprawdź jej serce PILNIE
2.krwiak do zabiegu ( kwestia jaką metodą to kwestia wyników , ale ich nie napisałaś więc Ci nie podpowiem).
3. żadnych leków przeciwzapalnych niesterydowych jeśli są kłopoty z nerkami.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość