Sprawność po stabilizacji rzepki?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

smags
Posty: 4
Rejestracja: 10 września 2010, 14:17

19 października 2010, 20:02

York - 2 lata, zabieg stabilizacji rzepki miał wykonywany trzy miesiące temu, wada była dość głęboka, czy jest szansa, że pies odzyska całkowitą sprawność i kiedy powinno to (statystycznie,bo to chyba i tak cecha osobnicza)nastąpić?Mały dwukrotnie w odstępach miesiąca dostawał Depo-Medrone i była widoczna poprawa, obecnie widoczna jest znowu intensywna kulawizna sprawiająca wrażenie oszczędzania łapy ze względu na ból, psa staramy się oszczędzać, nie chodzi po schodach, staramy się ograniczać mu ruch, choć bez przesady, choć z drugiej strony nie jesteśmy w stanie go upilnować tak do końca, kiedy energia go rozsadza.Łapa sprawia też wrażenie jakby luźnej - nie ma w niej takiego napięcia, jak w drugiej, pies nie może się za bardzo nią podrapać. Mam poważne obawy przed zabiegiem na drugą łapę, w której wada jest nieznaczna, bo mam wrażenie, że obecnie stan tej łapy ze względu na większe obciążenie pogarsza się, a nie wyobrażam sobie, że obie łapy, mimo leczenia, mogłyby być w gorszym stanie niż przed zabiegiem.
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

20 października 2010, 21:10

Ja z operacją na drugie kolano bym poczekała do czasu aż ta łapka operowana nie dojdzie do siebie. Bo jak zrobisz nz drugie kolano to obie łapki będą bardzo obciążone.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 października 2010, 22:14

coś jest nie tak z tą operowaną łapą po 2 miesiącach już powinno być w miarę dobrze , po trzech już bardzo dobrze. Drugą można robić jak pierwsza pracuje bardzo dobrze. Ja z reguły robię drugą łapę po dwóch rzadziej trzech miesiącach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość