Wydzielina z nosa i strupy [foto]

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Nxvxcv
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 2010, 18:44

20 września 2010, 18:47

http://imgur.com/boqFE.jpg

Od pewnego czasu postępuje u mojego owczarka takie właśnie choróbsko. Z nosa cieknie mu zielona wydzielina (dość gęsta, jak katar), a sam nos zaczął pękać w kącikach i łuszczyć się.
Byłem u dwóch weterynarzy.

Pierwszy zawyrokował nic. Przepisał jednak jakieś leki: preparat Aguamentin 0,625g w ilości 1 tabletki rano i 1 wieczorem przez 14 dni, do tego chemioterapeutyk o działaniu przeciwgrzybicznym - Ketokonazol 0,2g, 2 tabletki dziennie.

Zero poprawy.

Drugi weterynarz pobrał wymaz z nosa i stwierdził, że analizę mogą zrobić dopiero w laboratorium na SGGW (w Warszawie), dokąd w najbliższym czasie się nie wybiera, więc ewentualnie mógłbym sam zawieźć (ale nie mogę).

Jakieś propozycje, pomysły co to za choroba?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 września 2010, 22:34

jest to na 90 % autogresywne schorzenie płytki nosa.
Nxvxcv
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 2010, 18:44

22 września 2010, 10:54

Jarek pisze:jest to na 90 % autogresywne schorzenie płytki nosa.
Nie wiem czy to ma związek, ale pies miał robione prześwietlenie górnej szczęki (czy jak to tam się u psów nazywa) i lekarz stwierdził, że wszystko w porządku.
ziele77
Posty: 33
Rejestracja: 29 czerwca 2006, 14:22

22 września 2010, 21:15

ja tak miałam z moim poprzednim psem dwa razy - dokładnie te same objawy (zresztą też owczarkiem) nie pamiętam dokładnego dawkowania ale wiem że wpuszczałam do nosa krople sulfarinol chyba przez tydzień. Smarowałam też nos witaminami i maściami natłuszczającymi i dość szybko przeszło za pierwszym razem po 2 tygodniach, potem w którymś momencie życia to wróciło ale zadziałałam szybciej i leczenie trwało tydzień. Potem już nigdy nie było z nochalem problemu. Może moje porady się przydadzą. Powodzenia :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość