Smakołyki dla psa z chorą wątrobą?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Angcocker
Posty: 1
Rejestracja: 16 września 2010, 22:27

16 września 2010, 22:44

Witam,

moim przyjacielem jest obecnie niespełna 13letni pies w typie cocker spaniela angielskiego. Od prawie trzech lat jest na diecie z powodu chorej wątroby (znaczna ilość guzów na wątrobie). Dostaje gotowany ryż + gotowane warzywa + odrobina mięsa drobiowego + RC Hepatic. Podobno Royal wypuścił smakołyki z linii Hepatic, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Sprawa mnie bardzo interesuje, bo mój podopieczny przez ponad 10 lat dostawał nagródki (za wszystko i za nic :) ). Ze względu na jego chorobę obecnie jako nagródki stosuję karmę RC Hepatic (czasem weźmie, czasem nie). Pewna osoba podsunęła mi pomysł, żeby jako nagródki zastosować karmę Hill's LD - żeby miał coś innego niż dostaje do jedzenia. Czy takie mieszanie, w stosunkowo niewielkim stopniu, mu nie zaszkodzi?
Dodam, że Kleks jest obecnie w bardzo dobrej kondycji, ostatnie badanie krwi wykazało około dwukrotne podwyższenie ALAT i ASPAT (utrzymuje się na takim poziomie od dłuższego czasu).

Pozdrawiam, Ewa K.
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

17 września 2010, 16:49

TROVET MULTI PURPOSE TREATS LAMB
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 września 2010, 21:31

możesz podawać wszelkiej maści produkty zbożowe , biszkopty, sucahry. To nie zaszkodzi przy wątrobie . Unikaj rzeczy kalorycznych, tłustych.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość