Koci katar u małych kociąt. Pomocy!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

xCzekoladax
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 17:37

22 sierpnia 2010, 17:52

Witam. Na samym początku chciałabym powiedzieć, że mam zaledwie 12 lat i jestem z bardzo malutkiej wioski. Parę dni temu niedaleko mojego domu znalazłam kotkę karmiącą dwa młode kocięta. Mają one około trzech tygodni. Niestety kotki te nie mają domu. Zauważyłam też, że są chore. Mają sklejone, zaropiałe oczka i kichają. Myślę, że jest to koci katar. Chciałam zabrać je ze sobą do domu, aby im pomóc jednak nie mogę, gdyż moi rodzice nie przepadają za zwierzętami... Zapewniłam im więc schronienie w starej szopie niedaleko mego domu. Nie wiem jak im pomóc... Moi rodzice w ogóle mi nie pomagają, nie obchodzi ich los tych kociąt, a ja sama nie mogę pójść z nimi do weterynarza, bo jak wspomniałam - jestem z bardzo malutkiej wioski i najbliższy weterynarz jest w mieście, 20 km dalej... Nie wiem co robić! Nie mogę jechać z nimi do weterynarza, ani zabrać ich do domu, ale nie chcę, by one zdechły... Jak powinnam je pielęgnować w takiej sytuacji? Co powinnam im zapewnić? Są jakieś 'domowe' sposoby, aby jakoś wyleczyć ten koci katar? Jest jakakolwiek szansa, że kotki z tego wyjdą? Nie chcę, by coś im się stało.. ;( Pomóżcie mi, co robić?!
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

22 sierpnia 2010, 21:21

Zadzwoń może do weterynarza. Może będzie mógł przyjechać i obejrzeć kotki? A może jakiś sąsiad mógłby cię zawieść?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 sierpnia 2010, 00:12

Zorientuj się dzie jest najbliższe schronisko czy jakaś fundacja pomagająca zwierzętom i zwróć się o moć do nich. Katar koci wymaga szczegółowego leczenia i to lekami recepturowymi czyli musi ktoś je przepisać, musisz je kupić. Jeżeli choroba ma zaawansowane stadium to potrzeba zastrzyków.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość