zbite, naciągnięte mięśnie u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

malan

26 czerwca 2010, 13:31

Mam taki problem. Moja suczka lat 8 ma bardzo zbite, sztywne mięśnie kończyn dolnych, które powodują, że nie może normalnie chodzić. W ogóle nie zgina tylnych łap. Przeszła operację na ropomacicze i na kamienie w żołądku, odwiedziłem 6ciu weterynarzy, którzy przepisywali jej sterydy, antybiotyki, leki przeciwzapalne, rozluźniające mięśnie. Zaznaczam, prześwietlenia kręgosłupa jak i innych stawów nic nie wykazały, badania krwi o szerokim spektrum pokazują że jest wszystko ok. Pies ma apetyt i ogólnie jest przykładem zdrowia. U jednego weta dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny móżczka, bo ponoć tu może być przyczyna ale po wydaniu na pieska 2,500zł do tej pory bez rezultatu nie jest mnie stać na wykonanie badania za 800zł. Ogólnie: suczka nie chodzi, szybko się męczy, nie "działają" jej tylne łapy, których mięśnie są twarde niczym ołów. Proszę o pomoc, radę. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 czerwca 2010, 08:16

nie jestem Ci w stanie pomóc bez obejrzenia psa , Muszę widzieć jak się porusza. Może uda Ci eią komórką nakręcić krótki film jak chodzi i wyślesz mi go na maila.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość