Niewydolność trzustki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Monia68
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:25

04 czerwca 2010, 21:33

Witam. Pisałam wcześniej o tym.że pies ma biegunkę i wymioty. Mieszkam w małej miejscowości gdzie weterynarz nie bardzo wie jak leczyć małe zwierzęta. Pojechałam do Warszawy na xxxxxxxxxxxxx. Jestem bardzo zadiwolona. Po badaniach okazało się. że pies cierpi na niewydolność trzustki dostał zastrzyki lek o nazwie amylan i mam nadzieję.że bądzie dobrze. Polecam! Z doświadczenia powiem. że jeśli mieszkacie w małych miejscowościach to przy większych problemach nie opierajcie się na opinii weterynarza z mieściny. :D
Stalker27
Posty: 2
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 11:08
Lokalizacja: Poznań

24 czerwca 2010, 11:18

Witam

możesz mi powiedzieć jak przebiega leczenie, czy są jakieś efekty? Ja niestety swego czasu przegrałem z moją suczką z tą paskudną chorobą.
Monia68
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:25

24 czerwca 2010, 14:05

Zrobiłam badanie kału - ma obniżony poziom trypsyny 40-30%.
Morfologia w miar dobra tylko próby wątrobowe podwyższone. Dostał Amylan 1 raz dziennie i polprazol na czczo 1 x dzienni. Narazie odpukać jest lepiej. Czasami zdaża mu się wymiotować ale kupy ok. Pierwsze trzy tygodnie był na ryżu z gotowanym kurczakiem teraz dostaje suchą karmę firmy puryna light namoczoną przegotowaną wodą bo niestety nie może gryść. Ja mam nadzieję,że nam się uda bo piesek ma dopiero 2,5 roku.
Stalker27
Posty: 2
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 11:08
Lokalizacja: Poznań

26 lipca 2010, 09:35

Jeśli kupy OK to dobry znak, u nas niestety nie mogliśmy sobie poradzić z biegunką która wykańczała psa w niesamowitym tempie w 2 miesiące pies schudł 10 kg. Trzymam kciuki POZDR
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość