uraz kręgosłupa, glukozamina - jak długo?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kamilat

23 kwietnia 2010, 08:52

Witam, mam następujący problem.
Moja suka we wrześniu ubiegłego roku uszkodziła sobie kręgosłup. Przeszła serię zastrzyków u weterynarza, praktycznie nie chodziła, chroniliśmy kręgosłup przed chłodem. Weterynarz zalecił Arthrofos (glukozamina z chondroityną) jako środek wspomagający regenerację chrząstki, kręgosłupa. Początkowo podawaliśmy całą tabletkę przez ok. 3 miesiące, po czym zmniejszyliśmy dawkę do połowy tabletki.
Sunia ma się już dużo lepiej, znowu może chodzić i (ku mojemu zaniepokojeniu) skakać. Moje pytanie jest następujące: czy wyżej wspomniany Arthrofos mogę podawać jej już stale w dawce pól tabletki dziennie, czy np powinnam zrobić jakąś przerwę? W przypadku ludzi wiem, że co pewien czas powinno robić się przerwę w stosowaniu glukozaminy. Czy tak samo jest z psami?

Dodam, że obecnie sunia ma prawie 6 lat. Jest to skundlony, trochę przerośnięty jamnik (ok. 12-13 kg).

Proszę o poradę.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

23 kwietnia 2010, 09:04

zejdz do 1/4 tabletki i obserwuj. lub zmien srodek na jakis inny np w plynie - wtedy dawkowanie bedzie wygodniejsze.
srodki tego typu mozna podawac ciagle, ewentualnie z malymi przerwami ale u psow starszych oraz takich ktore juz maja jakies problemy lepiej nie robic przerw.
fajnie ze psiak znow odzyskuje pelna sprawnosc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 kwietnia 2010, 22:50

zależy jakiego tła był to uraz?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość