Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

doggSara

19 marca 2013, 23:13

P.S. Nie wiem czy to istotne, ale miewa dość często bladszy język.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 marca 2013, 23:43

dorób psu morfologię. Wzrost kreatyniny zawsze świadczy nazwijmy to o utrwalaniu niewydolności nerek i pogłębianiu procesu.
doggSara

20 marca 2013, 00:13

Dziękuję za informacje, pozdrawiam
Anyż

21 marca 2013, 00:30

Dowiedzialam sie niedawno, ze moja suczka ma przewlekla niewydolnosc nerek, lekarz kazal podawac ipakitine. czy moze ten lek miec jakies skutki uboczne? np. przy przedawkowaniu ? bo chcialam bardziej zbic ten mocznik i od jakiegos czasu podawalam jej 2 razy tyle ile powinna dostawac, zeby podleczyc i zaczela od 2 dni mi sie dziwnie wyginac, miesnie jej sztywnieja i tylne lapy przy tym ciagle wygina do tylu i wylizuje sie.
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

21 marca 2013, 08:39

Moj pies juz prawie dwa lata bierze Ipakitine i wszystko jest w porzadku i do tego karme Renal oraz scisla dieta.Ma juz 2 lata i do tej pory nie dostal nic innego oprocz tej karmy. Wyniki bardzo sie poprawily no ale niestety/co wiemy/ jest to choroba nieuleczalna i robimy wszystko aby nerki odciazac i nie podajemy nic innego do jedzenia tylko to co pisalam.
Duzo zdrowka dla pieska a dla ciebie pozdrowienia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 marca 2013, 12:13

sporadycznie zdarzyła mi się zła tolerancja lego leku przez psa ( ale bardzo rzadku) , skutków przedawkowania nie widziałem , bo leków się nie przedawkowywuje i Ty też tego nie rób , bo tym nie wyleczysz psa.
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

11 kwietnia 2013, 08:32

Witam
tak jak juz wczesniej pisalam moj pies tez ma NN niestety ostatnie wyniki proche sie pogorszyly,wzrosla kreatynina i mocznik, od prawie 1,5 roku moj pies jest tylko na Ipakitinie i karmie Royal-Renal. Ostatnio lekarz mi zaproponowal zmiast Ipakitine proszek o nazwie ChitosFos i tabletki wspomagajace prace nerek Lespewet i dlatego mam pytanie czy ktos to juz zastosowal u swoich psow i czy moze mi co na temat tych lekow napisac. Bardzo bylybym wdzieczna P.Jarkowi jakby sie wypowiedzial na ten temat.
Pozdrawiam
dorotaw67
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2013, 13:09

14 kwietnia 2013, 13:34

Witam wszystkich i od razu proszę o pomoc. Mój psie - owczarek niemiecki, 4 lata i 9m-cy. Bardzo żywy i wesoły pies, codziennie długie intensywne spacery, zabawy - na oko - żadnych objaw choroby. Ale zrobiłam badania kontrolne krwi - w piatek odebrałam wyniki i szok
kreatynina 3,9 mg/dl
mocznik 251 mg/dl
pozostałe wyniki bardzo dobre, morfologia ok, ale usg nerek też niedobre tzn. prawa nerka w bardzo złym stanie,lewa lepsza, pies od razu dostał kroplówkę i dostaje wciąż dwa razy dziennie, dodatkowo ipaktine. Proszę o jakiekolwiek sugestie - we wcześniejszych postach wyczytałam, że w tym wieku trudno o PNN, że może być inna przyczyna uszkodzenia nerek. I bardzo prosze o polecenie dobrego lekarza w Krakowie, nasz niby jest ok ale muszę jeszcze skonsultować wyniki,poza tym wydaje mi się że jakaś dokłądniejsza diagnoza była by wskazana. I leczenie. Pies nie ma innych objawów - w co lekarzowi trudno było uwierzyć - nie wymiotuje, nie zmieniła się częstotliwość sikania i picia. Będę starała się dostać do Warszawy na konsultacje do dr Neski ale nie wiem czy mi się uda albo kiedy mi się uda dlatego proszę o polecenie lekarza w Krakowie. Od dwóch dni jesteśmy w domu totalnie przybici, przecież to taki młody pies
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 kwietnia 2013, 17:47

polecamy forumowego dr Jarka. Przyjmuje na Sanockiej w krakvecie, trzeba zadzwonić i się umówić.
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

14 kwietnia 2013, 17:52

:D Rozumie twoje przygnebienia bo my sie z tym problemem zmagamy od przeszlo 1 1/2 roku. Moj pies jak mial 6m-cy to zdiagnozowano u niego NN teraz ma 2 lata. Ostatnio wyniki sie tez pogorszyly kreatynina 3,9 a mocznik 106. Od zdiagnozowania dostaje karme Renal i Ipakitine i do tej pory nie dostal nic innego,bardzo tego przestrzegamy. Ostatnio lekarz zaproponowal zamiast Ipakitiny ChitosFos/zamiennik Ipakitininy/ dlatego w poscie przed toba pytalam czy juz ktos to stosowal i czy moze mi cos na ten temat powiedziec/.Chyba wiesz ze NN jest choroba nieuleczalna ale przy odpowiednim zywieniu pies moze jeszcze dlugo zyc ale dlugie i meczace spacery sa niewskazane/opinia lekarza/.Nie martw sie na zapas wszystko bedzie dobrze.
Pozdrawiam
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 kwietnia 2013, 19:05

najważniejsze jest zdiagnozowanie przyczyny i usunięcie tego co ją powoduje.
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

14 kwietnia 2013, 19:25

Niestety NN jest nieodracalne, trzeba walczyc z tym co jeszcze w nerkach pozostalo zdrowe/odciazac je/.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 kwietnia 2013, 19:48

wszystko zależy od tego co nazwiemy niewydolnością.
dorotaw67
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2013, 13:09

14 kwietnia 2013, 20:51

Dziękuję wszystkim za porady i wsparcie. Jutro dzwonię do Krakvetu. Gdzieś tam głęboko mam nadzieję, że może w przypadku mojego psa jest jakaś przyczyna i że jej usunięcie pomoże zatrzymać postęp choroby. Chcę go dokładnie zdiagnozować i zobaczymy co będzie dalej. Narazie jestem na takiej fali - totalne załamanie i przebłyski "a może nie będzie tak źle"...
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 kwietnia 2013, 20:59

uszkodzenia nerki raczej się nie cofnie, ale warto porządnie zdiagnozować psa żeby ewentualnie zatrzymać postęp choroby. do dr Neski też warto się zapisać, wiem że potrafiła działać cuda (nie mniej jednak jest to kosztowne, bardzo kosztowne).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość