Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

mroziu

22 stycznia 2013, 19:14

Witam, mój pies ma kreatynine na poziomie 2,73mg/dl, od wczoraj dostaje kroplówkę (płyn wieloelektrolitowy WET Baxter) i płyn moczopędny, już po pierwszej był trochę oszołomiony, nie mógł normalnie chodzić, po dzisiejszej już praktycznie w ogóle nie może utrzymać się na nogach, wet twierdzi, że to problemy na tle zwyrodnieniowym (wiek 12lat, 15kg) i kroplówka nie powinna mieć wpływu, pewnie piesek ma z tym problemy, ale czy kroplówka mogła tu coś zaszkodzić? Nie wierzę, że 3 dni temu pies chodził a teraz w najlepszym wypadku przejdzie 3 kroki :cry:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 stycznia 2013, 15:59

oczywiście , że przy ciężkiej niewydolności nerek ( ich uszkodzeniu ) i wlaniu dużej ilości płynu może dojść do pogorszenia stanu , łatwo to zaobserwować , bo stan psa się pogarsza i wyniki także. Wtedy w grę wchodzi sztuczne filtrowanie krwi czyli dializa lub długotrwałe leczenie i raczej dozgonne , które nie jest tak agresywne i obciążąjące dla nerek. Ale to także ciężko przez neta rozstrygnąć Twój wypadek.
mroziu

27 stycznia 2013, 19:43

Dziękuję za odpowiedź, przynajmniej to mi się wyjaśniło, niestety piesek czuje się coraz gorzej (wyniki też się pogorszyły), przestał już pić i jeść, z ciężkim sercem, ale będę musiał pomóc mu to zakończyć :cry: Kubuś ma już swoje lata a mnie nie stać na długotrwałe leczenie :(
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

02 lutego 2013, 17:34

Witam
chcialabym sie podzielic leczeniem niewydolnosci u mojego boksera.W wieku 6 m-cy zauwazylam ze sika krwia,natychmiastowa wizyta u lekarza/wyniki dobre/ diagnoza-wszystko w porzadku. Od tego czasu zauwazylam ze pije bardzo duzo wiec nastepna wizyta ale juz u innego lekarza diagnoza silnie powiekszona prostata/jadra w wieku 8 m-cy nie wyszly/wiec natychmiastowa kastracja no i oczywiscie niewydolnosc nerek/. Wyniki byly bardzo zle/pozniej sie dowiedzialam ze lekarz nie rokowal przezycia/. Dzisiaj moj bokser ma22 miesiace jest caly czas na karmie Renal i Ipakitine/do dzisiaj nie dostal do zjedzenia nic innego/. Ma 30 kg chociaz moglby miec wiecej ale cieszymy sie kiedy przybedzie mu pare gramow a co najwazniejsze ze jest w miare zdrowy/jest to choroba niewylaczalna o czym wiemy/ i jest bardzo aktywny. jego wyniki z sierpnia 2012 to - kreatynina 2,5 mg/dl- mocznik 67 mg/dl- sod-143mmol/l- potas-5,5 mmol/l fosfor 1,4 mmol/l. Pisze to zeby pocieszyc i wspomoc wlascicieli psow chorych na niewydolnosc nerek nie zawsze ta diagnoza to nie wyrok smierci ale wiem tez ze moze sie to zmienic nagle ale poki co cieszymi sie ze z nami jest i zeby byl jak najdluzej.
Pozdrawiam wszystkich milosnikow zwierzat :D
ania05

02 lutego 2013, 17:43

Ale co spowodowałao w tak młodym wieku NN ?
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

02 lutego 2013, 19:02

Niestety nie wiemy, musimy z tym sobie radzic i robimy wszystko co tylko mozna. Narazie wszystko wyglada dobrze/ oczywiscie w miare dobrze/ i cieszymy sie kazdym dniem.Pies jest bardzo aktywny,dobrze je. Pije wiecej niz normalnie a co sie z tym laczy wiecej siusia ale nie jest to tak zle.
ania05

02 lutego 2013, 22:35

No tak ,wiem co to NN bo niestety miałam sunię z tą chorobą .Może u was była wyprowadzona z ostrej niewydolności to lepiej rokuje .U mnie niestety była przewlekła ,długo walczyła ale niestety nie udało się .Cieszyć się każdym dniem jeśli psiak jest wesoły i nic sobie nie robi z choroby :wink:
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

03 lutego 2013, 09:21

Tak tez robimy ale niekiedy tak patrze na jego smieszna mordke i zastanawiam sie jak dlugo bedziesz nas cieszyc soba, ale wiem ze robimy wszystko zeby bylo jak najlepiej.
Pozdrawiam wszystkich wlascicieli zwierzat
ania05

03 lutego 2013, 13:32

Nigdy nie wiadomo co się przytrafi i trzeba brać życie takim jakie jest ,można być okazem zdrowia i wpaśc pod tramwaj :wink: .Cieszcie się sobą jak najdłużej ,a wiem że życie ze świadomością choroby czy też zagrożenia które moze spotkać naszych pupili sprawia ze potrafimy dostrzec każda iskierkę radości z jego oczach i uszanować każdą sekundę istnienia .
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

03 lutego 2013, 19:25

Dziekuje za wsparcie i mile slowa.
Pozdrawiam
doggSara

17 lutego 2013, 16:16

Witam,
u mojego psa Chihuahua parę dni temu zdiagnozowano niewydolność nerek, jest to pies starszy i malutki (13 lat- 2,8 kg).
Wyniki krwi z dn. 13.02.2013 r są takie:
WBC 9.3
LYM 1.4
MON 0.2
GRA 7.7
LYM% 15.0 % l
MON% 2.0
GRA% 83.0% h

RBC 5.58
HGB 13.5
HCT 39.4
MCV 70.6
MCH 24.2
MCHC 34.3
RDW 13.4

PLT 320
MPV 8.6
PCT 0.275
PDW 15.9

kreatynina 2.40 mg/dl
mocznik 214 mg/dl
ASPAT 35.9 u/l
ALAT 33.0 u/l


Weterynarka nie określiła jaka jest to niewydolność, czy przewlekła czy ostra. Opiszę jej stan: zachowuje się normalnie jak zawsze, jest żywa, biega, szczeka, apetyt ma (co prawda zaczyna gardzić przygotowanym jej jedzeniem- ryż gotowany z odrobiną kurczaka, marchewką i chrupkami GASTRO INTESTINAL low fat), nie pije dużo wody, na dworze jest średnio co 30-40 minut i zawsze coś wysiusia. Jednakże ma nieświeży oddech, jakby lekko kałem śmierdziało, robi małe kupki parę razy dziennie, od 3 dni wymiotuję jednorazowo rano. Leki które otrzymuje to dwa razy dziennie: Furosemid 5mg ćwiartka-pół tabletki i przy tym Karsivan pół tabletki. Ponadto od 2 dni IPAKITINE, pół łyżeczki 2ml raz dziennie.
Czy potrafi Pan zdiagnozować czy jest to ONN czy PNN na podstawie wyników? I jakie rokowania można przewidywać przy jej stanie?
Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 16:59

stan pieska jest ciężki :( wyniki są bardzo złe. sądząc po wieku i wynikach jest raczej przewlekła niewydolność, nie ma stanu zapalnego, nie ma nagłego pogorszenia się stanu zwierzęcia. pies nie powinien dostawać NIC do jedzenia poza karmą przeznaczoną dla psów z NN.
doggSara

17 lutego 2013, 18:48

Czyli szanse, żeby ją jeszcze rok potrzymać przy nas są niewielkie...?
Nie ukrywam, jestem bardzo przejęta jej stanem. Jakieś rokowania?
doggSara

17 lutego 2013, 18:51

Tak nawiasem mówiąc, weterynarz powiedział, że te wyniki nie są jeszcze aż tak złe, skąd zatem osąd o jej bardzo złym stanie? Czy mógł się mylić?
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 19:20

to wszystko zależy od tego co bierzemy za złe. są psy które żyją z kreatyniną powyżej 4, ale to wszystko zależy od danego osobnika. można próbować płukać mocznik kroplówkami i dieta - jeśli chcecie przedłużyć psu życie to odstawcie to co aktualnie je, kupcie mu odpowiednią karmę i tylko to niech je.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość