Niewydolność nerek u psa!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

doggSara

17 lutego 2013, 19:30

Dziękuję za rady, jutro zakupię specjalistyczną karmę.
Kwestia jedzenia jeszcze jest taka, że ona furosemidum i karsivan nie chce przyjmować w żadnej innej formie jak w kawałku mięsa. Wtedy tego nie zauważa, jest to ilość znikoma jakbym miała zobrazować to plasterek szynki w kształcie kółka o średnicy 2cm. Próbowałam w serze żółtym, serkach.. nawet sama tabletke włożyć za zęby obok języka, sposobem, żeby tlyko pogryzła i jednak przyjęła, ale telepie głową i wypluwa. Jakiś pomysł innego podawania leku?
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 19:36

a z karmą mokrą by nie zjadła? piesek ma chore serduszko?
doggSara

17 lutego 2013, 19:49

Spróbuję jutro rankiem. Tak, niestety ma niedomykalność zastawek, podobno typową dla małych ras. Tabletki bierze już od ok. 4 lat..
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 20:08

spróbujcie jak najszybciej z kroplówkami.
doggSara

17 lutego 2013, 20:37

A czy przy tych tabletkach ipakitine może okazać się niewystarczający? W środę idę z nią do weterynarza, na kolejny zastrzyk przeciwzapalny na stawy, z którymi tez się boryka. Nie wiem czy to ma znaczenie... przesunęła jej się rzepka w tylnej łapce, nie da się jej ponownie nastawić a operacyjnie weterynarz odradza ze względu na jej serce.

Odkąd dostaje ipakitine, ma ogromny apetyt. przypominam, dostaje pół miarki dwu militrowej.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 20:43

zastanówcie się na tymi wszystkimi lekami... kroplówki znacznie mogą przedłużyć jej życie.
doggSara

17 lutego 2013, 20:51

Rozumiem, że Twoje rady mają swoje podstawy. Czy mogłabyś mi je wyjaśnić? Leków na serce nie mogę jej odstawić, bez nich boję się, że nie poradzi sobie z płynem w płucach, który dzięki lekom się jej tam nie zbiera.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 21:14

ja nie mówię o odstawieniu leków ratujących jej życie, zastanówcie się czy nie można by zmniejszyć dawki karasivanu, bo on obciążą i tak już chore nerki. pies musi dostać ten lek przeciwzapalny?
doggSara

17 lutego 2013, 21:24

Musi dostawać, to rozrzedza jej krew. Jakieś 2-3 tygodnie temu pojawił się u niej problem ze skrzepliwością krwi- była zbyt gęsta i tworzyły się skrzepy, prawie mdlała, dlatego dawka Karsivanu została zwiększona. Podczas ostatniej wizyty 5 dni temu, weterynarz poinformowany o dawce Karsivanu stwierdził, że może nadal być stosowany w takiej dawce, bo on dobrze działa na przepływ krwi, coś tam jeszcze dobrze robiąc, nie pamiętam dokładnie. Ale zdaję sobie sprawę, że leki obciążają nerki. Skonsultuję się z lekarzem w sprawie zmniejszenia tej dawki.
Dziękuję Ci bardzo za wszystkie rady! :) Świadomość, że mogę się z kimś podzielić informacjami i że nie tylko ja jestem zainteresowana chorobą mojego psa jednak podnosi na duchu i wzmaga moją świadomość.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2013, 21:51

serce jest oczywiście ważniejsze niż nerki, w takich sytuacjach bardzo ciężko decydować co ratować. jeszcze raz radzę przepłukać porządnie psa kroplówkami.
Mala <3

18 lutego 2013, 21:55

Witam.
Czytam was , i się załamuje. Mojego psa 2 razy uratowałam gdy kleszcze go zatakowały. Wygralismy
Niestety pół roku temu ktoś go mi otruł, wyniki złe , robilśmy wszystko , przeżył.
Teraz od jakis 2 miesiecy mój pies strasznie wychudł, nie pokoiło nas to..
Pojechaliśmy do veta, pobranie krwi, usg . usg wyszło dobrze krew niestety juz nie mocznik bardzo wysoki
okazało się że ma anemi, i przewlekłą niewydolność nerek, jestem załamana mojego psiaka mam 9 lat, to głupie ale nie wyobrażam sobie że go nie ma. Jesli jest szansa na leczenie bedę go leczyc o ile nie bedzie cierpiał, bo nikt nie chce by jego pies cierpiał, wiem ze nigdy tego sie nie wyleczy , ale zawsze można mieć cien nadzieji że bedzie z tym zył normalnie. Jeśli ktoś wie troszkę wiecej o tej chorobie to prosze napisac. Byłam bym wdzięczna.
i jaką karme najlepiej teraz kupowac.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lutego 2013, 22:38

na pewno musisz bardzo bardzo się z lekarzem przyłożyć do leczenia, musicie sobie zaufać. Problem niewydolności nerek jest tak złożony , że można na jego temat napisać książkę ( zresztą poszperaj w naszych archiwach ile już tego było). Na pewno musicie wcielić terapie i farmakologiczną i dietetyczną. Nie staraj się go leczyć przez neta, to nie rana palca czy zapalenie gardła. Jest kilka karm dostępnych przy niewydolności nerek ( royal renal, hills u/d, trovwt renal, purina nf, eucanuba renal). Usiądź z lekarzem ustalcie plan i strategie.
Gość

19 lutego 2013, 16:23

Dziękuje. !
Nie nie chcę go leczyć przez neta (głupia nie jestem). Pies jest pod stałą kotrolą weta. Ale chciałam po prostu zapytac, bo mi sie serce kroi. Dziękuje za radę, i informację. Napewno mi się przydadzą ;)
bokseromaniak
Posty: 20
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 09:50

11 marca 2013, 20:59

Tak jak wczesniej pisalam na forum mojemu psu jak mial 6m-cy zdiagnozowano NN i do tej pory a ma juz 2 lat nie dostal nic innego do jedzenia jak Karme Renal i 2 razy dziennie Ipakitine plaska miarka na 5kg wagi ciala psa tak ze moj pies /30kg/ dostaje jednorazowo do jedzenia 6 plaskich lyzeczek. Wyniki jego bardzo sie poprawily ale jest to choroba niewyleczalna wiec musimy dbac o to aby nie obciazac nerek innym pokarmem. Zycze twojemu pieskowi duzo zdrowka. Wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam
doggSara

19 marca 2013, 23:11

Witam,
po miesiącu przyjmowania przez mojego psa Ipakitine zrobiliśmy dziś ponowne wyniki krwi, mocznik co prawda spadł z 214 do 134, ale za to kreatynina się podniosła z 2,4 na 2,71. ALAT i ASPAT w normie. Pies zachowuje się normalnie, utrzymuje stałą wagę, apetyt ma jak zwykle ale 2 razy w ciagu tego miesiaca nie miala rano apetytu ale pozniej zjadła. Praktykantka zaleciła dalsze podejmowanie tej samej dawki przez psiaka, ale wolałabym jeszcze usłyszeć Państwa opinię na ten temat, o czym może świadczyć wzrost kreatyniny przy spadku mocznika?
Pozdrawiam ciepło
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość