Demodex , hormony - kilka pytań

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Vectra
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2006, 22:08

26 lutego 2010, 00:18

Witam ...
Zacznę od tego , że mam stafficzkę obecnie ma 20 miesięcy , do tej pory miała dwie cieczki i są problemy skórne .... na początku usilnie , przez mój upór trochę leczyliśmy ją na alergię , częste egzemy , wyłysienia na głowie (okolice oczu) podrażnione oczy , lizanie palcy .. czemu na alergię a nie nużycę ? bo objawy nie były jednoznaczne , a dwa ja stale stosuje u moich psów taktic na kleszcze , który zawiera amitraze .... ale na alergie dostała też steryd i na wylizane palce antybiotyki ze sterydem ....

Od grudnia , jak przestałam stosować taktic , atak nużycy poszedł ostry jest leczona od tamtej pory , dostawała biomectin i zylexis , plus suplementy omegany , lavety , kerabole , karma rc skin suppert ... kąpiele z boraksu i czasem też z taktica ... nie było poprawy , egzemy , lizanie palców - różnie - czasem mniej czasem więcej , skóra też raz podrażniona raz mniej ...
nasz weterynarz słusznie mówił , że to długo trwa leczenie i pogoda nam nie służy , ale ....

tu zacznę swoje pytanie ... ponad dwa tygodnie temu , przybyły do mnie dwa szczeniaki , sika oszalała na ich punkcie , kocha je szalenie , opiekuje się jak swoimi .. to nie są małe szczeniaki ;) mają po 3 miesiące ... suka mi zaczęła zarastać , mniej drapać .. nie dostaje już biomectyny .. w zasadzie nic takiego co leczy nużyce nie dostaje ... ale jest super poprawa .. ja mam kilka psów , w tym i samca , który nie jest jak się to mówi "psem na baby" on tylko kocha suczki jak mają dni płodne , moja suka dopiero za jakieś 3 miesiące ma dostać cieczki , nie ma objawów by ją miała mieć teraz , a samiec mi szaleje jak wściekły ... jak by suka miała progeteron powyżej 5 ...
Czy może być tak , że suka ma jakieś hormony pokręcone i stąd ta nużyca atakuje ? bo teraz ewidentnie macierzyństwo jej pomaga ... na pewno nie ma ciąży urojonej ;)
Dopóki nie przybyły te szczeniaki , to nie było zupełnie poprawy , mimo iż leczona była dwa miesiace ... teraz od dwóch tygodni z dnia na dzien jest coraz lepiej , no i ten mój samczyk mnie zaskoczył .... on ogólnie jest niechętny do sexu :) to właśnie jego dzieci przybyły ... które zostały poczęte drogą inseminacji , bo nie chciał sam pokryć suki .... a tu szok , jak wariat się zachowuje ...

Macie jakiś pomysł , jakie badania zrobić i czy to dobry trop by uzdrowić moją suczkę raz na zawsze ?
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

26 lutego 2010, 10:24

jedno tylko pytanie. czy byla robiona jakakolwiek diagnostyka? czy lekarz stosowal leczenie na podstawie objawow?
wykluczona zostala alergia....karma rc....a co jezeli pies ma alergie na skladnik ktory jest w karmie rc? moze nalezaloby zmienic na cos zupelnie innego? cos czego do tej pory NIGDY nie dostawala? np karma ze strusiem, kaczka, krolikiem, konina?
czy byly kiedykolwiek robione jakies testy alergiczne?
czy byly pobierane zesrobiny ze skory w kierunku nuzenca?
czy byly badane hormony tarczycy? - tu charakterystycznym objawem sa przelysienia wlasnie....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość