Pytanie do p.Jarka-|Suka zjadła cebule.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Marcin-Łódź
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 21:42

16 lutego 2010, 17:04

Witam,
mam w sumie chyba duży problem.Postanowiłem zrobić sobie smażoną cebule z kaszanką.Wszystko było ok do momentu dopóki nie wyszedłem z domu.Sunia została w domku i niestety zaopiekowała się patelnią z cebulą.Zjadła około połowę patelni wiec dużo.Do weta udałem się zaraz jak spostrzegłem ze zjadła wszystko czyli po około 45 minutach od konsumpcji.Poradził mi żeby na razie odstawić jej miskę z karmą i obserwować co i jak z sunią.W sumie mówił ze można podać coś na wymioty ale odpuścił stwierdzając ze może podziałać dopiero po jakims czasie i to będzie bez sensu.Na następny dzień zauważyłem ze sunia ma problemy z powstaniem na tylne łapy.Jak chciała położyć mi łapy na ramionach to tak jakby pod ciężarem swoim opadała na tylne.Poszedłem znowu do weta i dostała jakieś zastrzyki rozkurczowe bo być może bolał ją brzuch i to było powodem problemów z tylnymi łapkami.Suka to Akita Inu-12 miesięcy-wazy 23 kg.

Proszę o jakies spostrzezenia co do tego przypadku.
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

16 lutego 2010, 22:28

ja nie pan Jarek, ale mój zwierz też kiedyś pochłonął kaszę z gulaszem który był ze smażoną cebulą, a było jej sporo, skończyło się biegunką na drugi dzień i dietą,

chyba bardziej szkodliwa jest cebula surowa bez obróbki cieplnej 8)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 lutego 2010, 13:00

może się tak dziać ale przy badaniu zwierz e powinno pokazywać , że boli psa brzuch. Łatwo sprawdzić czy ta cebula w jakiś sposób zaszkodziła psu , mianowicie należy wykonać bdania biochemiczne wątroby. Niebzpieczniejszajest rzeczywiście surowa cebula. Ale u młodego psa nie powinno być to powodem wielkich problemów .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość