Wybrzuszenie przy szwie pooperacyjnym...Przepuklina?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

05 grudnia 2009, 20:13

Trzy dni temu moja suczka przeszła sterylizację. Wszysto poszło sprawnie i szybko, cięcie malutkie (ok 2 cm), chyba tylko 3 szwy. Dzisiaj rano zauważyłam niewielkie wybrzuszenie po jednej stronie przy szwie. Najpierw myślałam, że to opuchlizna ale teraz przyjrzałam się dokładniej i chyba jednak to nie jest spuchnięte. Rana jest sucha, nie ma zaczerwienienia tylko taka owalna wypukłość. Nie spotkałam się wcześniej z takimi objawami u operowanych psów. Zastanawiam się czy to może być przepuklina? Suczka dobe po operacji wskoczyła na łóżko. Wprawdzie nie widać było po niej, żeby coś ją zabolało, ale ... Trochę się martwię :cry:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 grudnia 2009, 22:32

albo przepuklina albo odczyn na szwy albo jakiś odczyn zapalny z wysiękiem a zrób zdjęcie komórką i wyślij.
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

06 grudnia 2009, 23:10

Wydawało mi się rano, że jest lepiej ale teraz widzę, że zrobiła się taka "kulka" na końcu rany, za ostatnim szwem. To jest zaczerwienione. Tamta "opuchlizna" z boku też jest. Pies wskoczył znowu na łóżko koło południa. Pewnie to pogorszyło sprawę.
Mam za słabą komórkę, żeby wysłać zdjęcie. Wstawię tu mniejsze a na maila spróbuję wysłać panu w większej rozdzielczości.

Obrazek[/img]
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

21 września 2022, 15:48

Witaj,
każdą niepokojącą zmianę, zachowanie oraz objawy należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Ciężko z samego opisu ocenić co to jest, diagnoz nie stawia się bez obejrzenia zwierzaka. Tylko w ten sposób zadbasz o niego całościowo.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość