Kamienie struwitowe

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

bulk_1986
Posty: 2
Rejestracja: 02 grudnia 2009, 18:14

02 grudnia 2009, 18:31

Witam
Mam problem z psem i potzrebuje pomocy/porady.
Od ok tygodnia suka - 1 rok i 3 miesiące miała bardzo nieprzyjemny zapach z pochwy. Gdy poszliśmy do veta kazał przynieść mocz do badania. Jestem w szwecji i tu leczę psa. Zbadał mocz i stwierdził kamienie struwitowe. Dał mi karmę Hills'a prescription diet s/d - 12 sztuk i za wszystko zapłaciłem 400zł
Powiedział mi, że suka prawdopodobnie będzie musiała to jeść do końca życia.

Teraz moje pytania:
1. Czy można to wyleczyć?
2. Czy mogę stosować też tego typu karmę weterynaryjną ale suchą - np. Purina Veterinary UR Urrinary Formula lub Royal Canin Urinary S/O LP 18?
Dostałem Hills'a ponieważ cała klinika była pod jego patronatem/sponsoringiem.
3. Czy ta choroba mogła być następstwem zmiany karmy na Orijen Adult - przeszedłem na niego ok 4 miesiące temu?

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 grudnia 2009, 23:29

prawopodobnie po kilku tygodniach uporasz się z tym bez większego problemu, całe życie na pewno nie będzie tego jasł , bo wręcz nie powinien . Musisz robić co 2-3 tyg badanie moczu. Jest też kilka innych odpowiedników tej karmy i purina i royal . Struwity mogą następstwem zmian diety.
bulk_1986
Posty: 2
Rejestracja: 02 grudnia 2009, 18:14

03 grudnia 2009, 11:23

Dziękuje za odpowiedź.
Czy mógłby Pan polecić możliwie najwłaściwszą karmę w tej sytuacji?
Mam jeszcze pytanie ponieważ nie dostałem żadnych antybiotyków i mam stosować tylko karme - czy tak powinno być?

EDYCJA:
Znalazłem w waszym sklepie pastę BIOWET Uro-pet 120g i czytałem o niej trochę, że mogę ją stosować jako dodatek do standardowej karmy (w moim przypadku to Orijen Adult) i nie będę musiał zmieniać karmy na weterynaryjną.
Czy to prawda? Co Pan o tym sądzi?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 grudnia 2009, 23:13

tak to prawda o paście. Jeśli chodzi o diete to hills s/d lub c/d lub royal urinary decyzje musi podjąć lekarz prowadzący.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość