Czy trzeba będzie amputować ogon? Pomóżcie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Fildzia
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2009, 16:13
Lokalizacja: Łódź

30 października 2009, 17:22

Witam wszystkich użytkowników forum i proszę pięknie o pomoc (szczególnie Pana Jarka poleconego mi przez jedną z forumowiczek).

Otóż tydzień temu znalazłam 4ro- miesięczną sunię rasy Border Colie. Początkowo myślałam, że potrącił ją samochód ponieważ nie siedziała jak typowy pies a raczej półleżała bokiem na jednej z tylnych łap. Po zabraniu jej do domu okazało się, że z tylnymi łapami wszystko jest ok, problem natomiast tkwi w ogonie. Wygląda jakby kiedyś został złamany. Wyrasta normalnie, pośrodku zadu a następnie załamuje się pod dziwnym kątem i idzie w dół. Lala ma wyraźne problemy z jego podnoszeniem do tego stopnia, że każde załatwianie się kończy się ubrudzeniem całego zadu. Nie lubi, żeby ją tam dotykać, ale raczej nie piszczy z bólu. Piszczy za to i marudzi kiedy na spacerze próbuje podnieść ogon. Trzyma go stale w dole chociaż potrafi nim poruszać w pewnym stopniu. Stąd moje pytanie. Co będzie jeśli Lala nie nauczy się normalnie załatwiać? Czy jedyną radą na złamany ogon psa jest jego amputowanie? Lala ma już ponad 4 miesiące (wg oceny pani weterynarz) - czy u tak dużych psów można amputować ogon? W razie konieczności (amputacja to dla mnie ostateczność) w jakim przedziale mieściłaby się cena takiego zabiegu?
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

31 października 2009, 10:24

Sprawę musi obejrzeć weterynarz - może wystarczy samo podcięcie lub nacięcie ścięgien, złamianie i złożenie a nie od razu amputacja ?
Może przyczyna tkwi w odłamkach kostnych które tkwią miedzy kręgami lub naciskają na ścięgna i mięśnie ....

Przydałby się RTG i diagnoza weterynarza.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 listopada 2009, 16:53

na początku porządne rtg ogona i kości krzyżowej i badanie fizykalne ogona.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość