X-owate łapy. Wyniki badań.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

21 sierpnia 2009, 21:17

Byliśmy u weterynarza na kontroli z uszami i przy okazji nam powiedział ze nie podobają mu sie przednie łapy. Są X-owate. Skierował nas na badania no i oto wyniki:

Obrazek

Obrazek


Moze Pan cos o nich powiedziec? Niezbyt sie na tym znam. Jutro ide z tym do lekarza ktory zlecil badanie.


Labrador Retriever, 7 miesięcy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 sierpnia 2009, 13:23

co pis je i co dodatkowo dostaje?
Gość

30 sierpnia 2009, 12:29

Acana Pacifica i dostawał gotowane mięso z ryżem i marchwią (pewnie przez to fosfor podwyższony?)
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

31 sierpnia 2009, 12:13

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Może to Ci trochę pomoże. Mój tez miał "x" i to bardzo mocny, a teraz ma tylko delikatnie sztywne tylnie łapki.

Jeździłam do weta od 4-5miesięcy, dzień w dzień na zastrzyki z kwasu z witaminy C, w domu podawałam mu leki homopatyczne o nazwie Traumel i Kalmia Heel, do tego witaminy na stawy i kości.
Gość

01 września 2009, 12:20

Ten z tego wątku to faktycznie miał masakre... mój tak nie ma. Mój ma trochę i z prawą łapką (w okolicach nadgarstka tak wlasnie w prawo schodzi). Bedziemy jechac do Wroclawia do ortopedy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 września 2009, 23:43

powinno się wykonać dokładne badania łapek Twojego pieska, potrzeba będzie prawdopodobnie wykonania RTG tych łapek zwłaszcze k. promieniowej i łokciowej. Jes to w mirę pilne , bo zwierze jeszcze rośnie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość