Ilość wypitej wody przez psa- Do Dr. Jarka i innych

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

14 lipca 2009, 23:06

Witajcie.

Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o choroby psa dlatego chciałem zasięgnąć porady w sprawie następującej:

otóż wydaje mi się, że mój pies pija za mało wody w ciągu dnia- szczególnie teraz podczas upałów powinna się wg mnie zwiększyć ilość wypijanej wody przez psa

U mnie wygląda to tak, że niezależnie o której wyjdzie rano na spacer, potrafi po przyjściu nie wypić ani kropli wody nawet przez 3-4 godziny powiedzmy do godzin południowych (mimo wysokich temperatur już rankiem)

W ciągu dnia też nie pije zbyt dużo, najwięcej zdarza się na noc.

Karmiony jest suchą dobrej jakości obecnie Acana Lamb&Apple, ale przy innych karmach było podobnie.

I pytanie, czy takie małe ilości wypitej wody mogą zwiastować jakieś schorzenia?

Dodam, że pies jest w dobrej kondycji, nic mu na oko nie dolega.....
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

15 lipca 2009, 08:35

Ja się podłączę, a może przy okazji trochę uspokoję. Moja suka też mało pija. Również je głównie suchą karmę. Mało tego, ona po intensywnym treningu nie pije, dopiero po godzinie albo i dłużej, ale to ponoć akurat jest dobre.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

15 lipca 2009, 10:13

Dobrze, to mnie trochę uspokoiłaś moje obawy..... :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 lipca 2009, 09:11

mała ilość picia na szczęście z reguły nie oznacza żadnej choroby. Gorzej jeśli zwierzę dużo pije. To jet troszkę jak u ludzi sa ludzie pijący duże ilość plynów w czsie gorąca , ael są tacy , którzy wcale dużo nie wypijają. Jeśli zwierzę gwałtownie obniży ilość spożywanych płynów ( z reguły idzie to także z obniżeniem łaknienia) wtedy należy zacząć się martwić.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

16 września 2009, 22:04

Moja sunia zawsze piła bardzo mało i do 12 roku życia okaz zdrowia i kondycji. Kiedy zaczęła dużo pić, to zwróciło moja uwagę - złe wyniki wątrobowe + cukrzyca. Wątroba wyleczona, z cukrzycą zyje już ponad 1,5 roku. Pije mało, a "większe picie" oznacza wzrost poziomu cukru we krwi.
Napisałam, bo większe, niż zazwyczaj, picie i to nie sporadyczne, może oznaczac chorobę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość