Problemy z wątrobą + badania.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Delow
Posty: 1
Rejestracja: 28 października 2016, 17:39

28 października 2016, 18:02

Witam,

mam 9 letniego Yorka. 2 lata temu przy badaniach wyszło iż ma lekkie problemy z wątrobą. Jednak leki, karma na problemy z wątrobą i przejście tylko na gotowane mięso (wcześniej sporadycznie dostawał smażone/z grilla, ale rzadko) spowodowała, iż wyniki się w miarę unormowały. 1.5 roku temu pies dostał przepukliny w okolicach odbytu. Nie zdecydowałem się na natychmiastową operację, weterynarz też nie naciskał. 3 dni temu zauważyłem opuchnięcie w okolicy przepukliny. Weterynarz podpiął psa pod kroplówkę, zrobiono badania. Okazało się, iż znowu ma problemy z wątrobą + wet zdecydował, iż trzeba też zająć się przepukliną. Teraz tylko czekam na badania serca, aby chirurg się z nimi zapoznał. Pies wymiotuje (dostał zastrzyk).
W poście wkleję badania, aby zapytać Was o opinię (zalecenia). Weterynarz kazał kupić karmę (specjalną na problemy z wątrobą). Nie wspomniał jednak o zmianach w diecie, a też ja zapomniałem podpytać. Trochę poczytałem, ale niestety mój pies nauczony jeść mięso nie przerzuci się na jabłko lub ziemniaki, które zauważyłem iż są polecane na forum przy problemach z wątrobą.
Także wstępnie prosiłbym Was o zapoznanie się z badaniami, określenie czy jest średnio, źle lub bardzo źle (nie będę pisał jak ocenił to wet aby nie naprowadzać nikogo) i o zalecenia co do diety (wiem, że drób, chuda wołowina, ryby, omega 3, witaminy i minerały typu E,C, wapń, cynk), unikanie pożywienia z dużą ilością miedzi np. podroby typu wątróbka, ale mam problem z źródłem węglowodanów bo mój pies nigdy nie chciał jeść tego typu rzeczy. Jednak może mi doradzicie coś co akurat zje ;) Próbować zawsze można.

Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 listopada 2016, 08:15

a usg co wykazało w obrazie wątroby?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość