problem z bialkiem w moczu psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Brunorot

09 października 2014, 14:55

Witam, mam problem z 2,5 letnim rottweilerem, tzn. z wysokim białkiem w moczu. 14.09.2014 zrobiłam psiulowi badanie moczu, ponieważ podczas sikania mocz bardzo się pienił. Mój poprzedni piesek odszedł na niewydolność nerek, więc teraz jestem uczulona na pewne objawy. No więc wynik badania przedstawiał się następująco:
barwa żółta
ph 6,5
białko 434 mg%
cukier, urobilinogen w/n
nabłonki poj. wpw
kwrinki białe 2-3 wpw

17.09.2014 powtórzyłam badanie:
barwa ciemno słomkowa
klarowność lekko mętny
ciężar 1020
bialko 527
reszta ok
nabłonki wielokątne poj. wpw
leukocyty 1-2 wpw
erytrocyty świeże 3-4 wpw
bakterie nieliczne
kryształy 3-fosf.amon.mag - liczne
bakterie nieliczne
pasma śluzu nieliczne

Po wizycie u weterynarza pies dostał keflex 0,5 2 x 1 tabl., urosept 3 x 2 tabl., wit. C 3 x 2 tabl.

20.09.2014 ponowne badanie moczu:

barwa ciemno żółta
klarowność klarownyciężar 1020
bialko 705
ciężar 1030
bilirubina ++
reszta ok
nabłonki wielokątne poj. wpw
leukocyty 1-2 wpw
erytrocyty świeże nie ma
bakterie nieliczne
bakterie nieliczne
pasma śluzu nieliczne
Weterynarz zrobił badanie krwi ogólne, profil nerkowy i wątrobowy:
WBC 12,90, RBC 8,31, HGB 20, HCT 56,8, MCV 68,4, MCH 24,1, MCHC 35,2, PLT 250, RDW-CV 14,2, PDW 13,6, MPV 8,6, PCT 0,22, NEU 3,40, LYM 7,80, MON 0,40, EOS 0,10, BAS 1,10,. Rozmaz: Gr pałeczkowate 4%, gr podzielone 60 %, gr kwasochłonne 6 %, zasadochłonne 0%, monocyty 2%, limfocyty 28 %komentarz: nieznaczna anizocytoza z mikrocytoza krwinek czerwonych.
Aspat 54, alat 45, mocznik 42,0, kreatynina 0,83.
co tydzień powtarzane badanie moczu 25.09 bialko 425, odczyn 7,0, nabłonki okrągłe i wielokątne, nieliczne bakterie i pasma sluzu, brak kryształów leukocyty i erytrocyty świeże 2,4 wpw,
Keflex skończyliśmy 04.10.2014.
badania z 08.10.2014:
barwa żółta, mocz klarowny
odczyn 6,5
białko 538
cukier, urobilinogen ok
bilirubina +
nabłonki wielokątne nieliczne wpw
leukocyty 4-6 wpw
eytrocyty pojedyncze wpw
bakterie nieliczne, pasma śluzu nieliczne\
posiew ujemny.
pies dostał Furaginum 2x1,5 tabl. Mało pije i bardzo mało sika.
Bardzo proszę o pomoc, bo weterynarz leczy chyba w ciemno.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 października 2014, 09:26

wykonaj takie badanie: białko i kreatynina w moczu. Potem trzeba wyliczyć stosunek białka w moczu do kreatyniny w moczu. Powinien on się zamknąć do 0,6 jeśli jest powyżej 1 świadczy o ostrych schorzeniach nerek powyżej 1,5 o PNN a powyżej 1,8 o bardzo ciężkim uszkodzeniu nerek np. amyloidoza. To tak bardzo ogólnie.
Brunorot

18 października 2014, 16:29

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale byłam w delegacji i dopiero 17.10.2014 mogłam zrobić pieskowi badania. Nie wiem czy zrobiłam dobre, o których Pan mówił.
Barwa słomkowa
poziom kreatyniny w porcji moczu 105 mg/dl
odczyn 6,5
ciężar 1030
białko 122 mg/dl
krwinki białe zalegają pole widzenia
bakterie grubą warstwą zalegają pw
Pies cały czas dostaje furaginum 2 x 1,5 tabl.oraz 2 x 1tabl. urinalu.
Cały czas tez jest problem ze skórą i sierścią. skóra jest sucha i się łuszczy, więc na sierści tona łupieżu. podaję mu też kwasy omega 3-6-9, takie ludzkie. Czy możliwa jest taka reakcja układu moczowego na karmę. Może jest na nią uczulony. Dostawał przez ostatnie 6 miesięcy joserę festival i tak kojarzę, że problemy zaczęły się własnie ok. maja tego roku. W poniedziałek będę już miała RC Dermacomfort.
Bardzo proszę, Panie doktorze, o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 października 2014, 21:13

to jest bardzo ciężka infekcja układu wydalniczego, należy wziąć się za solidne ustalenie przyczyny i porządną terapię.
Brunorot

22 października 2014, 21:27

co Pan radzi, Panie doktorze?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 października 2014, 10:45

dokładne usg układu wydalniczego, mocz na posiew po tygodniowej przerwie antybiotykowej. To punkt wyjścia.
Brunorot

23 października 2014, 13:25

Dziękuje bardzo. tak zrobię.
Dziś oddałam jeszcze mocz do 2 laboratoriów. zobaczymy co wyjdzie. Bruno jest wesoły i ma apetyt za dwóch. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 października 2014, 23:17

proszę napisać wyniki moczu ( jak je Pani otrzyma).
Brunorot

24 października 2014, 21:42

Witam, Panie doktorze. Mam już wyniki badań:
I laboratorium:
Barwa żółta
mocz klarowny
odczyn 6,5
cieżar 1025
białko 368 mg/dl
bilirubina +
nabłonki wielokątne poj. wpw
leukocyty 1-2 wpw
erytrocyty świeże pojedyncze wpw
bakterie nieliczne
pojedyncze pasma śluzu

II laboratorium"
barwa żółta
odczyn 6,5
cieżar 1020
białko 150 mg/dl
bilirubina nie ma
nabłonki poj. wpw
nabłonki owalne 2 wpw
krwinki biale 10 wpw
krwinki czerwone świeże 15 wpw
wałeczki szkliste 1 wpw
bardzo liczne plemniki
nieliczne bakterie

Bruno od wtorku dostaje RC dermacomfort, a dziś go znowu sypneło łupieżem. Poza karmą je jeszcze korpusy i mieso z kurczaka, indyka, czasem bułke z masłem, ser biały. Zastanawiam sie czy to nie jakaś alergia.
Bardzo dziekuje za pomoc i czekam na sugestie.
Brunorot

24 października 2014, 22:08

Witam ponowie, zapomniałam dodac, że brzuch Bruna wygląda jakby był poparzony, tzn. skóra sie łuszczy, odstają takie jakby zadziorki. Schodzi też skóra w uszach, które są do tego czerwone. Pojawiło sie w nich troche wydzieliny, ale zakraplam Surolan i jest troche lepiej. Bruno ma zresztą skłonnośc do czestych zapaleń uszu. Na grzbiecie i bokach jest łupiez, wygląda jakby był posypany mąką. Po odgarnieciu sierści widac łuszczące sie " kółeczka", bez zabarwienia. Reszta skóry jest taka jak na brzuchu, jakby poparzona i sucha. Bruno troche sie drapie, ale miejsca najbardziej swedzące smaruje żelem z aloesu.
może jeszcze ten opis pomoże rozwiązac "zagadke", co jest mojemu psiulowi. Moja Pani weterynarz sugerowała już prostate, piasek, alergie, nużyce, grzybice. Wszystko miał leczone, a mocz i skóra dalej szwankują. Dlatego szukam pomocy u Pana doktora.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 października 2014, 21:36

wyniki moczu całkiem różne . I które prawdziwe??? Możesz wkleić zdjęcie zmian skórnych? bo tu wszystko na raz u niego.
Brunorot

26 października 2014, 22:20

Witam, nie wiem czy coś to pomoże, ale II laboratorium to laboratorium w przychodni, z niego są też wyniki z 18.10.2014. I laboratorium to laboratorium prywatne i z niego są wszystkie pozostałe badania. Zaniosłam mocz do przychodni, ponieważ weterynarz powiedziała, że podobno robią lepsze badania. Bruno dziś skończył Furgine, mam mu zrobic badanie moczu 03.11.2014.
Zdjecia oczywiście wkleje, jak tylko je zrobie. Mam tylko nadzieje, że bedzie coś na nich widac, bo to takie "ogólne łuszczenie", może bedzie bardziej widoczne na brzuchu. Poza łupieżem Bruno strasznie gubi sierśc, a tu zima za chwile.
Zgadza si, Panie doktorze, wszystko na raz sie przyczepiło do mojej psinki. Wszystko zaczeło sie wiosną, w kwietniu. Od razu też zgłosiłam si do weterynarza. Najpierw było odrobaczanie, potem Bruno miał biegunke z krwią, wiec dostał metronidazol. Potem znowu odrobaczanie. Potem pobrane zeskrobiny ze skóry, ponieważ drapanie i wychodząca sierśc zaczeły sie także w kwietniu - nie wykazały nic. Pani doktor stwierdziła w kale tegoryjca, wiec Bruno miał 2 x zakroplony advocate. Potem nie pozwoliłam już niczym odrobaczac, poprosiłam i Pani doktor wysłała kał Bruna go laboratorium weterynaryjnego w Warszawie, wyszła kokcydioza. Znowu leczenie. Bruno cały czas dostawał immunactiv balance i olej z łososia. Stan skóry w lecie był zły, krostki i zaczerwienienia, ciągłe drapanie,ranki, ale bez łupieżu. Łupież pojawił sie jakieś 1,5 miesiąca temu. Zaczerwienienia i krosty były smarowane clotriazolem, potem maścią triderm.
Troche sie rozpisałam, ale byc może jakiś szczegół bedzie ważny.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 października 2014, 22:25

musi pojawić się 3 laboratorium. Czekam na zdjęcia .
brunorot

27 października 2014, 14:55

Witam, wlaśnie myślałam o trzecim laboratorium. Panie doktorze, mam zdjęcia, ale wstyd się przyznać, nie potrafię ich wkleić na forum, może mogłabym przesłać je na e-mail?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość