Nowy kot w domu -Kwarantanna ???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

koc-cat
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2004, 20:26

19 listopada 2004, 23:20

w moim domu mieszka sporo różnych czworonogów - koty, psy, fretki... nie jestem hodowcą

co powinnam zrobic gdy pojawia sie potrzeba przygarnięcia kolejnego np. kota. Do tej pory miałam przykre doświadczenia gdyż potem leczyłam całe stadko.
jakie postepowanie zapewni mi pełne bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 listopada 2004, 00:26

nie ma to złotego środka, na pewno najbardziej zminimalizujesz zagrożenie jeśli zwierzę, które wprowadzisz do domu będzie zaszepine w przypadku kota będzie miało wykonane testy na choroby typu białaczka, FIV,FIP i obejrzy je lekarz. Ale 100% pewności nie masz nigdy
Gość

23 listopada 2004, 23:20

jarek pisze:będzie miało wykonane testy na choroby typu białaczka, FIV,FIP i obejrzy je lekarz.
a co wykazuje test na FIPa?
koc-cat
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2004, 20:26

24 listopada 2004, 00:10

jarek pisze: w przypadku kota będzie miało wykonane testy na choroby typu białaczka, FIV,FIP i obejrzy je lekarz. Ale 100% pewności nie masz nigdy
Spotkałam się z poglądem, że u małego kota testów nie ma sensu przeprowadzać - to opinia weterynarza.
Czy jest jakiś próg wieku i czy on ma związek ze skutecznością testów na FIV, FIP i białaczkę?.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 listopada 2004, 10:10

tu także witam testerów. I zaczynam od pytania co dla ciebie oznacza pojęcie młody kot. Bo w testach takiego nie ma więc ciężko wytyczyć co znaczy młody jeśli chcesz zmniejszy ryzyko infekcji twojego stadka to wykonać trzeba testy nie ma innej doskonalszej metody wykrycia choroby wirusowej, która nie wykazuje objawów.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 listopada 2004, 09:18

test na FIPa wykrywa przeciwciała skierowane przeciwko koronawirisom czyli nie tylko tego wirusa odpowiedzialnego za FIPa (tak w skrócie )
Aleksandra H.
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Birmingham
Kontakt:

03 czerwca 2005, 14:19

Witam Panie Doktorze, podczepiam sie pod temat, bo nie ma sensu rozpoczynac nowego watku jesli problem jest ten sam. Mamy kota ze schroniska, chcielibysmy adoptowac drugiego. Frodek(3lata) mial wykonane testy FeLV/FIV z wynikiem negatywnym, byl szczepiony FVRCP(2003). Jakie szczepienia powinnismy jeszcze wykonac i czy powtorzyc FVRCP, zeby sie nic z nowym kociakiem nie przyplatalo? Nowego kotka przed przybyciem do domu tez przetestujemy na bialaczke i przypuszczalnie bedzie mial szczepienie FVRCP. Co Pan radzi? Dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 czerwca 2005, 08:04

dokładnie trzeba postąpić jak Pani napisała choć należy pamiętac, że oprócz szczepienia i testów nowego kociaka musi być zachowana immunoprofilaktyka domowego stadka. Te wszystkie zabiegi w sposób znaczący zmniejszaja zagrożenie niechcianych kłopotów , ale należy pamiętać, że nie dają 100 % gwarancji.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość