Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 listopada 2011, 10:19

Zwiększ dawkę Arthrodolu o 1 tabletke więcej,to bezpieczny preparat ,bez obaw możesz zwiększyć.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

29 listopada 2011, 21:31

Zwiększyłem. Dawać 3 razy dziennie po jednej, czy może 1 rano i 2 wieczorem?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 listopada 2011, 21:58

Jeśli nie 3x dziennie to lepiej 2tabletki rano i jedna wieczorem.
Gość

26 grudnia 2011, 10:58

A vczy arthro ha podawać jako jedyny bo działa też przeciwbólowo, czy też można z arthro dolem lub infamexem (lub innym przeciwbólowym/przeciwzapalnym)?
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

26 grudnia 2011, 19:26

Dopiero dzisiaj zauważyłam ten wątek :D Nie przebrnęłam przez niego w całości więc być może pytanie, które zadam już było :oops: ale chciałam zamówić karmę dla psów i może przy okazji coś jeszcze i chciałabym wiedzieć JUŻ :mrgreen:
Czy należy, a jeśli tak to od jakiego wieku, podawać psu średniej wielkości jakieś preparaty na stawy? Gapcia jest mieszańcem w typie sznaucera, ma prawdopodobnie ok. 10 lat i waży ok 12 kg (35 cm wysokości) Żywiona jest domowym gotowanym jedzeniem i suchą karmą (w tej chwili Nutra Gold) Nie zauważyłam u niej problemów z poruszaniem ani sztywności stawów. Jest suczką o średniej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

28 grudnia 2011, 22:18

Ze względu na jej wiek ,mozna zacząć podawać jej preparaty na stawy.Na obecną chwilę wystarczy Arthrofos Dolfosu.
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

29 grudnia 2011, 18:30

Dzięki za odpowiedź :D
Mam jeszcze pytanie dotyczące dawkowania. 1 tabletka jest na 20 kg wagi psa. Czy dla mojej ważącej ok 12 kg Gapy wystarczy pół tabletki czy to za mało?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 grudnia 2011, 20:55

Podaj 1 będzie ok.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

19 stycznia 2012, 12:10

Od miesiąca mój pies dostaje Inflamex + ArthroHA i aż sam w to nie wierzę, ale psina czuje się świetnie. Żadnego marudzenia, bólów czy sztywności, nawet rano szybko staje na równe nogi. Wcześniej dawałem ArthroDol, ale działał średnio. Dopiero Inflamex sprawił, że pies nabrał życia, jest radosny, skończyło się wylegiwanie na kanapie prawie cały dzień, mimo prawie 12 lat na karku :D
Gość

19 stycznia 2012, 12:44

Czy ten lek jest bezpieczny?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

19 stycznia 2012, 13:24

Co masz na myśli pisząc bezpieczny?
To są preparaty wspomagające,w większości skład maja naturalny.
begi
Posty: 30
Rejestracja: 28 stycznia 2012, 08:50

29 stycznia 2012, 19:17

Od ok. 1,5 miesiąca podaję mojemu 4- kilogramowemu, prawie 2 letniemu yorkowi 1/4 tabletki Arthrofosu.
Pies ( jak już pisałam w innym wątku) przebył operację odbudowy więzadła w kolanie, niestety nadal kuleje i najprawdopodobniej niebawem czeka nas kolejna operacja. Drugie kolano jest bardziej obciążone ( przez oszczędzanie chorej nogi) i wg lekarza, też nie jest w najlepszej formie. Póki co, nie zauważyłam po leku żadnej poprawy.
Pies żywiony jest głównie Acaną Small Breed.
Zastanawiam się nad wprowadzeniem dodatkowo Arthro Ha.
Tylko czy wprowadzenie dodatkowego preparatu na stawy jest w tym przypadku w ogóle uzasadnione? I czy nie wprowadzę zbyt dużej ilości składników, obciążając układ pokarmowy psa?
Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

29 stycznia 2012, 20:14

Ja na Twoim miejscu podawalabym Arthrofos Ha zamiast forte czy zwykłego ( Ha ma większą skuteczność) plus inflamex.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 stycznia 2012, 21:42

begi pisze:Od ok. 1,5 miesiąca podaję mojemu 4- kilogramowemu, prawie 2 letniemu yorkowi 1/4 tabletki Arthrofosu.
Pies ( jak już pisałam w innym wątku) przebył operację odbudowy więzadła w kolanie, niestety nadal kuleje i najprawdopodobniej niebawem czeka nas kolejna operacja. Drugie kolano jest bardziej obciążone ( przez oszczędzanie chorej nogi) i wg lekarza, też nie jest w najlepszej formie. Póki co, nie zauważyłam po leku żadnej poprawy.
Pies żywiony jest głównie Acaną Small Breed.
Zastanawiam się nad wprowadzeniem dodatkowo Arthro Ha.
Tylko czy wprowadzenie dodatkowego preparatu na stawy jest w tym przypadku w ogóle uzasadnione? I czy nie wprowadzę zbyt dużej ilości składników, obciążając układ pokarmowy psa?
Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
Połącz tak jak napisała dorota.m.
Ewentualnie możesz podawać Gelacan.
begi
Posty: 30
Rejestracja: 28 stycznia 2012, 08:50

30 stycznia 2012, 08:09

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. :)
Mam jeszcze pytania - który preparat jest skuteczniejszy w działaniu: Gelacan czy Arthro HA? Czy jest między nimi jakaś różnica?
Czy zwykły Arthrofos mogę podać do końca opakowania - starczy mi na 240 dni przy dawkowaniu 1/4 tabletki , czy powinnam zrobić przerwę po pewnym czasie ( jeśli tak, to po jakim) i wprowadzić inny preparat?
Co do środka działającego przeciwzapalnie ( bo chyba takie jest jego główne działanie ) - czyli inflamexu, mam pewną wątpliwość - tzn. jeśli u psa nie ma i nie było odczynu zapalnego w obrębie stawów, to czy jest celowe jego podawanie? Chyba że działa on również przeciwbólowo.
Czy w ogóle preparaty tego typu przyspieszają rekonwalescencję po zabiegu wykonanego na więzadłach w stawie?
Czy pozytywne opinie, z jakimi spotkałam się wywodzą się z Waszych osobistych doświadczeń?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość