Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

19 października 2010, 14:09

filodendron pisze:Dziękuję Chefrenek :)
Proszę.
Basia W
Posty: 44
Rejestracja: 01 września 2006, 12:17
Lokalizacja: Kraków

06 listopada 2010, 11:29

Podpowiedzcie proszę, czy dla 10-11 letniej suni mixa (ok. 20 kg waży), która ostatnio miała zapalenie stawów lepszy będzie Dolfos Arthro Ha czy też z Dolfosu Arthrofos forte? Siostra nie pamięta środka polecanego przez veta ale w składzie miał być czarci pazur a w Arthro Ha chyba go nie ma, chociaż wiem, że ma kwas hialuronowy, który jest super na stawy
Basia
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

07 listopada 2010, 07:51

W Twojej konkretnej sytuacji potrzebujesz dla psa coś mocniejszego w działaniu przeciwzapalnym.Kup INFLAMEX,a do tego wystarczy dokupić zwykły Arthrofos w tabletkach i takie połączenie w tym konkretnym przypadku(biorąc pod uwagę sędziwy wiek psa+zapalenie) będzie idealnym rozwiązaniem.
Pozdrawiamy- Robert i Molosy. :)
Basia W
Posty: 44
Rejestracja: 01 września 2006, 12:17
Lokalizacja: Kraków

08 listopada 2010, 14:44

Bardzo dziękuję za radę :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

09 listopada 2010, 12:19

Proszę :)
Mrs Nikita
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2010, 14:50

11 listopada 2010, 15:01

Witam Was serdecznie.
Mam takie pytanie. Właśnie skończyłam opakowanie Cortaflex'u i chciałabym podawać młodej ARTHRO HA tylko nie jestem pewna czy można od razu zmienic produkty czy trzeba robić przerwy.
Leki podaję zapobiegawczo. Sunia miała lekka nadwagę więc wolałam dmuchać na zimne. Druga sprawa. Na opakowaniu jest informacja żeby podawać 1 tabletkę psu do 20kilo i 2 powyżej. Moja wazy 24 ale jest szczeniakiem i nie jestem pewna czy mam traktować informacje na opakowaniu jako ogólne dawkowanie czy tylko uwzględniając dorosłe psy.
Moja psinka to 6 miesięczna Akita Amerykańska.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

12 listopada 2010, 18:18

Czym karmisz psa?
Mari
Posty: 54
Rejestracja: 19 października 2007, 11:04
Lokalizacja: Warszawa

16 listopada 2010, 14:57

nie mogłam znaleźć osobnego tematu o preparatach na stawy więc piszę tu :)

chciałabym poznać Waszą opinię o trzech bądź co bądź dość drogich preparatach suplementacyjnych:

1. Cortaflex: http://cortaflex.pl/index.php?page=4&ac ... _one&id=32
Analiza:
* Białko - 80 %
* Popiół surowy - 5%
* Oleje i tłuszcze - 7%
* Włókno surowe -mniej niż 1%
Skład:
Mukopolisacharydy, hydrolizat białka sojowego, kwas hialuronowy 5mg/200mg, glicyna, L-glutamina, kwas glukuronowy, kwas glutaminowy, L-prolina, kwas asparaginowy, siarka, kapsułki celulozowe.

2. Canosan: http://www.kuchniapupila.pl/preparaty1/ ... 6556763ed2

1 gram zawiera
Gonex GMLE – 40 mg
Białko - 13 %
Popiół - 9 %
Tłuszcz - 3 %
Włókno - 2 %
Węglowodany - 60 %
Witamina C - 1 mg
Kwas cytrynowy (E330) 0,5 mg
Opakowanie: Puszka zawierająca 650 g preparatu
Canosan® 4 % Koncentrat Pellets zawiera kompleks Gonex® GLME (green lipped mussel extract) - ekstrakt z muszli Pernia canaliculus , glukozamina, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy , siarczan keratanu – otrzymywany w drodze termicznej ekstrakcji i standaryzowany według norm GMP ( Good Manufacturing Practice )

3. Perloquan http://www.kuchniapupila.pl/preparaty1/ ... 6556763ed2

Skład:
Białko surowe 22.60 %, Tłuszcz 3.55 %, Skrobia 11.60 %, Cukrier 16.80 %, Włókno surowe 0.90 %, Popiół 24.75 %, Wapno 4.00 %, Fosfor 0.25 %, Sód 0.25 %, Magnez 0.55 %, Dodatki: Vitamina E 1700 mg, Biotyna 1500 mg, Lecytyna w postaci czystej 22500 mg, Mangan (chelat) 100 mg, Zynk (chelat) 350 mg, Zawiera BHT (butylhydroxytoluen) i kwas cytrynowy.
Składniki:
Dekstroza, ziemia diatomitowa, płatki zbożowe, drożdże melasowe, skrobia pszeniczna (rozpuszczalna), zmielone małże nowozelandzkie, oczyszczone drożdże piwne, zioła (diabelski pazur, brzoza, kora białej wierzby, dziki czosnek skrzyp polny).
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Masa netto: 800 g

który będzie lepszy dla 6 miesięcznego szczeniaka w ramach profilaktyki? czy te preparaty warte są swojej ceny czy lepiej kupić coś tańszego o podobnym składzie?
dodam, że mały jest na suchej karmie w której dziennie dostaje ok. 700 mg glukozaminy i 600 chondroityny
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2010, 09:40

Nie kupuj żadnego z nich,nie są warte swojej ceny.Możesz profilaktycznie podawać psu dowolny preparat Dolfosu,lub Aptoflex(ma bardzo ciekawy skład)
Mari
Posty: 54
Rejestracja: 19 października 2007, 11:04
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2010, 10:28

dzięki Robert, właśnie się zastanawiałam czy ta cena to nie taki "wabik", że niby coś super-hiper kupujemy ;)
psimaniak
Posty: 7
Rejestracja: 17 listopada 2010, 16:05

17 listopada 2010, 16:10

Od razu na wstepie chcialabym polecic ArthroVet HA z kwasem hialuronowym, ktory dostepny jest w wersji podstawowj 3 skladniki i rozszerzonejk "complex" czyli wzbogaconej o ASU bardzo popularne juz na zachodzie czyli wyciag z awokado i soi o dzialaniu przeciwzapalnym oraz czarci pazur, ponadto ma L-karnityne. A to wszystko jest dostepne w na prawde w super cenie. Dolfosowski Arthro nie podaje tak naprawde zawartosci glukozaminy i chondroityny bo pewnie okazaloby sie ze w malzu i chrzastce rekina sa tego na 1 tabletke mikro ilosci. Nie wiemy tez co jest zrodlem kwasu hialuronowego a to bardzo wazne. Polecam solidnych producentow, i bede prowac ten produkt poniewaz po pierwsze widze kolosalne zmiany w super cenie co nie jest bez znaczenia a po drugie kiedy mialam obawy co do dzialania kwasu hialuronowej podawanego doustnie dostalam od producenta badania kliniczne.
Co wiecej na opakowaniu Dolfos nie ma podanej analizy skladu a z tego co wiem wg prawa jest obowiazkowa. Jako konsumenci (posredni) powinnismy wiedziec i uczyc czytac sie etykiety bo lepszy cwaniak moze nam wcisnac byle co. A najwazniejsze jest dobro naszych ukochanych pupilkow.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2010, 19:32

Konkurencja?
Bo post jest tendencyjny i nie do końca wiarygodny,zeby wypowiadać się na temat jakiegoś preparatu to trzeba Go znać .
Składniki Dolfosu wypisane są na opakowaniu trzeba czytać.
L.karnityna w preparacie na stawy robi tylko i wyłącznie za wabika dla konsumentów.W dodatku w preparacie Artrhrovet Ha w składzie jest chlorowodorek glukozaminy który jest tematem sporów od kilkunastu lat.Zawsze najlepszym wyjściem (przyswajanie)jest siarczan zarówno glukosaminy i chondroityny.
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

17 listopada 2010, 21:46

Robert A. pisze:Konkurencja?
Bo post jest tendencyjny i nie do końca wiarygodny,zeby wypowiadać się na temat jakiegoś preparatu to trzeba Go znać .
Składniki Dolfosu wypisane są na opakowaniu trzeba czytać.
L.karnityna w preparacie na stawy robi tylko i wyłącznie za wabika dla konsumentów.W dodatku w preparacie Artrhrovet Ha w składzie jest chlorowodorek glukozaminy który jest tematem sporów od kilkunastu lat.Zawsze najlepszym wyjściem (przyswajanie)jest siarczan zarówno glukosaminy i chondroityny.
Ostatnio często spotyka się różnych dystrybutorów itp którzy napiszą 1 post zachwalający to i owo. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2010, 22:55

Dokładnie tak,wypisuje jakieś dyrdymały o tym ,że soja zaczyna być uznawana na świecie jako cenny składnik preparatów na stawy jak można w tak prymitywny sposób się reklamować?
Najwżniejsze jest to ,że Dolfos od lat produkuje dobrej jakości i po bardzo przystępnej cenie, preparaty na stawy i firma ta nikomu nie potrzebuje niczego udowadniać.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

18 listopada 2010, 06:36

W ogóle prawda jest taka, że Dolfos robi witaminy i rózne suplementy diety, w przyzwoitej jakości, jedne lepsze drugie ciut gorsze, ale to i tak jest wszystko naprawdę w porządku, i oferuje to w naprawdę dobrych cenach... Konkurencje to boli...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość