Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 listopada 2011, 16:39

:)
Pozdrawiam
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

17 listopada 2011, 08:42

Dokupiłem wczoraj arthrofos i rozpocząłem 45-dniową kurację arthrodol +arthrofos, a potem minimum 3 miesiące Inflamex +arthro Ha. Mam nadzieję, że pies szybko wróci do formy 8)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2011, 13:41

Powinien wrócić,trzeba być dobrej myśli.
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

17 listopada 2011, 14:16

tracershy pisze:Dokupiłem wczoraj arthrofos i rozpocząłem 45-dniową kurację arthrodol +arthrofos, a potem minimum 3 miesiące Inflamex +arthro Ha. Mam nadzieję, że pies szybko wróci do formy 8)
Więc lecimy na identycznej kuracji i mamy takie same plany.
Ja na razie nie widzę żadnego wpływu ArthroDolu, ale to dopiero parę dni, więc za krótko, by coś powiedzieć.
Daj znać jak Twojej suni się polepszy.
Pozdrawiam
Equus

17 listopada 2011, 18:35

Witajcie,
Przeczytałam temat od deski do deski no nadal i nie wiem co najlepiej sprawdzi się przy mim psie :wink: Może pomozecie dobrać odpowiedni preparat. Dwie sprawy:
1. Pierwsza sprawa dotyczy mojej prawie 8-letniej suki mix (20kg, wysportowana, umięśniona, szczupła), która rok temu na skutek urazu zakulała na tylnią nogę - byłam u dwóch ortopedów - podejrzenie naderwania więzadła kolanowego (drugi sugerował, że być może to jednak problem stawu biodrowego). Suka dostawała Arthroflex przez zalecany na opakowaniu okres, miała ograniczony ruch (chodzenie na smyczy przez 4 tygodnie), pies przestał kuleć ale po jakimś pół roku kulawizna powróciła (po wysiłku i zdecydowanie mniej nasilona), po czasie ograniczenia ruchu znowu było ok i ostatnio znów poważniej zakulała ale zanim dostałam się do weta to znów jest w miarę ok (znów chodzi tylko na smyczy, ruch ograniczony). Zauważyłam też że zaczęła lizać łapy (różne stawy). Jaki rodzaj suplementacji moglibyście polecić w takim przypadku nawracającej, pourazowej kulawizny?
2. Jaką suplementację polecalibyście dla 4 letniej małej suki (4kg) trenującej agility - profilaktycznie na osłonę stawów itp.? Może coś naturalnego (jakoś boję się tej chemii, zwłaszcza, że miała podwyższone próby wątrobowe)
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
P.S. Zaczęłam podawać obydwu galaretkę z łapek kurzych.
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

17 listopada 2011, 20:05

Dwa przykładowe zestawy masz powyżej.
U mojej suni zaczęło się w podobnym wieku i wyglądało niemal identycznie. Szybki bieg, nagła kulawizna, podejrzenie naderwania więzadła. Później okazało się, że to po prostu stawy w tym wieku były już słabsze i cwał po dziurawej łące im zaszkodził. Od tamtej pory pies dostaje Arthrofos.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

18 listopada 2011, 14:15

asia32 pisze:
tracershy pisze:Dokupiłem wczoraj arthrofos i rozpocząłem 45-dniową kurację arthrodol +arthrofos, a potem minimum 3 miesiące Inflamex +arthro Ha. Mam nadzieję, że pies szybko wróci do formy 8)
Więc lecimy na identycznej kuracji i mamy takie same plany.
Ja na razie nie widzę żadnego wpływu ArthroDolu, ale to dopiero parę dni, więc za krótko, by coś powiedzieć.
Daj znać jak Twojej suni się polepszy.
Pozdrawiam

Ja już widzę różnicę. Dzisiaj trzeci dzień arthrodol+arthrofos i pies zaczyna wracać do formy. Minęło poranne chwianie się na schodach, wykrzywiony chód i psina nie informuje o żadnych bólach. Przestała prawie cały dzień spać, zrobiła się żywsza i dziś nawet dała się wyciągnąć na dłuższy spacer, mimo niskiej temperatury. No i gania po mieszkaniu za kotem ( żyje z nim pod jednym dachem od 10 lat). Zamiast leżenia pół dnia na kanapie i lizania łap, drepta po mieszkaniu merdając ogonem. Ale to możliwe żeby tabletki zaczęły tak szybko działać?
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

18 listopada 2011, 20:32

Kilka miesięcy temu mój onek miał kontuzję i problem z położeniem się z rozprostowywaniem przednich łap i po kilku dniach podawania Arthrofosu HA byla widoczna poprawa, wcześniej stosowałam zwykly arthrofos. Także dziala szybko :) Ale efekty długotrwałe są przy dłuższym podawaniu.
Gość

18 listopada 2011, 22:01

arthrodol +arthrofos
Czyli można te preparaty podawać jednocześnie? Nie przedobrzy się?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 listopada 2011, 22:24

Tak taki zestaw mozna podawać bea obaw.
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

20 listopada 2011, 16:58

[/quote]Ja już widzę różnicę. Dzisiaj trzeci dzień arthrodol+arthrofos i pies zaczyna wracać do formy. Minęło poranne chwianie się na schodach, wykrzywiony chód i psina nie informuje o żadnych bólach. Przestała prawie cały dzień spać, zrobiła się żywsza i dziś nawet dała się wyciągnąć na dłuższy spacer, mimo niskiej temperatury. No i gania po mieszkaniu za kotem ( żyje z nim pod jednym dachem od 10 lat). Zamiast leżenia pół dnia na kanapie i lizania łap, drepta po mieszkaniu merdając ogonem. Ale to możliwe żeby tabletki zaczęły tak szybko działać?[/quote]

Ja niestety po tygodniu podawania ArthroDolu nie widzę żadnej różnicy na plus.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

21 listopada 2011, 12:22

asia32 pisze:
Ja już widzę różnicę. Dzisiaj trzeci dzień arthrodol+arthrofos i pies zaczyna wracać do formy. Minęło poranne chwianie się na schodach, wykrzywiony chód i psina nie informuje o żadnych bólach. Przestała prawie cały dzień spać, zrobiła się żywsza i dziś nawet dała się wyciągnąć na dłuższy spacer, mimo niskiej temperatury. No i gania po mieszkaniu za kotem ( żyje z nim pod jednym dachem od 10 lat). Zamiast leżenia pół dnia na kanapie i lizania łap, drepta po mieszkaniu merdając ogonem. Ale to możliwe żeby tabletki zaczęły tak szybko działać?[/quote]

Ja niestety po tygodniu podawania ArthroDolu nie widzę żadnej różnicy na plus.[/quote]

Może w niektórych przypadkach potrzeba więcej czasu. Nie minął jeszcze tydzień odkąd mój pies dostaje tabletki, a różnica jest kolosalna, nic ją już nie boli, rano nie ma żadnego marudzenia na spacerze. Bądź cierpliwa :)
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

21 listopada 2011, 21:06

Kurde, na moją w ogóle nie działa. Nadal ciężko podnosi tyłek z legowiska i powoli wchodzi po schodach. No ale może to też dlatego, że ona ma lekką nadwagę i pewnie powinna trochę schudnąć, celem odciążenia stawów...
No nic, zobaczymy jeszcze.
Super, że Twojej pomaga. Cieszę się:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

21 listopada 2011, 22:26

Po pierwsze tak jak napisałaś nadwaga,a po drugie każdy psi organizm inaczej reaguje na preparaty,ale także i na karmy.Daj mu chwilę czasu.
doco

22 listopada 2011, 10:12

Witam przeczytałem prawie całą dyskusję i przyznam szczerze że wymiękam.
Przebrnąłem przez gąszcz środków ich składu itp. i nadal nie jestem pewien co
będzie odpowiednie dla mojej suki.

Jest to rottweiler ("kundweiller") ze schroniska w wieku około 5-7 lat dobre 40kg. Trudno określić.
Jest kochana i chciałbym by oszczędzić jej przykrości jakie miał mój wcześniejszy 8 letni rottweiler,
niestety choroby stawów uniemożliwiły mu chodzenie :(.

Suka ma swoje lata i szczeniakiem nie jest więc nie oczekuje od niej szaleństwa, jednak widzę
że niechętnie się podnosi z legowiska. Chodzi nieco usztywnionym krokiem, liże też kolana łap więc
wnioskuj że ją bolą, po dłuższym kłusie na spacerze lekko kuleje, niestety nie galopuje :(.
Pies nie piszczy, ale moje doświadczenie z tą rasą mówi że są bardzo wytrzymałe na ból.

Proszę poradźcie co przywróci jej formę i odsunie w czasie cierpienie na które z ogromnym bólem serca
patrzyłem poprzednio.

Z wyczytanych postów zrobiłem sobie listę:
-arthroflex
-luposan (wiórki lub tabletki)\
-bayopet
-arthro ha
-inflamex
-arthrodal
-artrofos

... i nieźle się pogubiłem. Teraz jestem na etapie z ostatnich postów więc arthrodal+artrofos, później arthro ha + multiflex.

Co prawda nie jestem bogaczem, ale mogę zapłacić więcej byleby zobaczyć efekty. Kupiłem już kosmicznie drogą RC mobility. Pomóżcie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość