Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

19 listopada 2010, 22:30

Imbir i kurkuma maja szerokie spektrum działania od stawów przez żołądek,aż po wątrobę pomagaja w trawieniu,wydzielaniu żółci,pobudzają trawienie(dobre np dla niejadków),działaja przeciwzapalnie,przeciwreumatycznie,przeciwbakteryjnie i lekko przeciwbólowo a przy tym są bardzo zdrowe w rozsądnych ilościach jak wszystko .Sam imbir jest super sprawą przy wymiotach psów,powoduje zmniejszenie a w większości przypadków zatrzymuje odruchy wymiotne.
Na stawy mozna podawać zapobiegawczo jak i docelowo ale w tym 2 przypadku terapię trzeba wydłużyć do 3 miesięcy.
Najlepiej dodawać do produktów syntetycznych(95%preparatów na stawy jest syntetycznych)
Jest duży minus te przyprawy nie są lubiane przez psy gdyż maja lekko piekący smak i sporo osób będzie potrzebowało przemycać w jedzeniu(dlatego podałem jako alternetywę)produkt Naturell Tumerin tbl.Te wiadomości to tylko kropelka wiedzy o tych przyprawach :)
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

30 listopada 2010, 19:38

Czy po skończeniu jednego opakowania arthrofosu robić przerwę czy zacząć nowy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 grudnia 2010, 09:50

Zacznij nowe opakowanie.
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

01 grudnia 2010, 12:12

Robert A. pisze:Zacznij nowe opakowanie.
Dzięki za odpowiedź :D
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

01 stycznia 2011, 13:16

Witam,
mam 14 letniego jamnika od 9 miesięcy bez przerwy podaję mu preparaty na stawy. Przez pół roku był to Arthrofos a teraz przez 3 miesiące Arthro Ha. Niedawno pies dostał bólu kręgosłupa w odcinku piersiowym, ból objawiał się tym, że pies nie mógł wskoczyć na kanapę - skończyło się na jednym zastrzyku z witaminy B (to wystarczyło). Kończy mi się opakowanie ArthroHa i w związku z tym, czy kontynuować podawanie tego preparatu czy może zmienić na Arthrofos? A może wogóle jakas przerwa?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 stycznia 2011, 13:28

W takim wypadku proponuję Arthrofos zwykły nie forte,a dodatkowo Inflamex i nie ma na co czekać,bo i wiek sędziwy i problemy spore.To wystarczy aby pies czuł się znacznie lepiej.
Pozdrawiam w nowym 2011roku.
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

01 stycznia 2011, 13:36

Robercie dziękuję za odpowidź - niestety podawanie Inflamexu odpada z tego względu, że pies nie tknie nic w płynie.Kiedyś miałam próbe z preparatem na stawy w formie płynnej i niestety nie chciał jeść. Pies czuje się już dobrze - skacze jak szatan po kanapach i po... stołach :/ jak był mały(ok 6 miesięcy) przeszedł paraliż i po 14 latach problem się odnowił.

A zapytam dlaczego zwykły Arthrofos? tzn na forte bym się nie zdecydowała bo pies dostaje dodatkowo witaminy więc nie chciałabym dublowac składników ale dlaczego nie Arthro Ha? nie jest to lepszy preparat? Czy akurat w tym schorzeniu lepiej sprawdzi się Arthrofos?
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

01 stycznia 2011, 14:26

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/dolfos-arthrofos-60-t ... 09267.html

Czy się nadaje na profilaktyczne podawanie? Dla Lakiego zaczęło pstrykać w nadgarstkach i biorąc też pod uwagę jego przejścia w młodoći. (http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=8670)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 stycznia 2011, 16:09

she1- potrzebny jest składnik Diabelski szpon,działający przeciwbólowo,przeciwreumatycznie,przeciwzapalnie,a przy okzaji delikatnie zabezpiecza nerki i przewód pokarmowy.Możesz Inflamex podawać w serku białym robiąc kulkę.
Jeśli nie to kup psu np Devils Claw(diabelski szpon)w kapsułkach firmy NOW FOODS.


Kamila ten temat już wyjaśnialiśmy wielokrotnie,poczytaj forum. :)
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

01 stycznia 2011, 16:30

Robert A. dzięki ;) zobaczę co mu podam dodatkowo szczerze nie słyszałam o tym, że czarci pazur działa równiez u psów :) heh niestety serek biały odpada bo to jest jedna z rzeczy poza jogurtem której pies nie tknie :D
zaopatrzę się w takim razie jak radzisz w Arthrofos po zużyciu opakowania Arthro Ha ( w sumie zostało 10 tabl.) nie robiąc żadnej przerwy w stosowaniu.

kamila lakusiowa jako profilaktyka Arthrofos jest bardzo dobry mogę polecić z czystym sumieniem ;)
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

01 stycznia 2011, 16:33

she1 pisze:kamila lakusiowa jako profilaktyka Arthrofos jest bardzo dobry mogę polecić z czystym sumieniem ;)

O taką odpowiedz mi chodziło. Bardzo dziękuję.


Czy faktycznie stosować ten preparat przez 3 miesiące?
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

01 stycznia 2011, 16:38

ja osobiście stosuję nieprzerwanie już 9 miesięcy- ale mój psiak ma 14 lat więc i stawy już nie te no i pod koniec roku pojawił się problem z kręgosłupem a że to jamnik to podaję ciągle. Jeżeli Twoja psina nie ma większych problemów ze stawami, po dłuższym spacerze nie kuleje i nie utyka to możesz spokojnie po 3 miesiącach zrobić przerwę. A jeżeli jest w czasie wzrostu najlepiej podac do zakończenia tej fazy.
bodek1
Posty: 3
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 15:45

01 stycznia 2011, 20:16

Witam .
Przeczytałem cały wątek i zastanawiam się nad stosowanie preparatów , które opisujecie . Nie bardzo wiem jednak , który.
Owczarek kaukaski - zaczął się 13 roczek , a od ok. 1,5 roku problemy z miednicą . Ma trudności ze wstawaniem , a o bieganiu to już raczej nie ma mowy . Oczywiście próbuje , ale wychodzi to bardzo nieporadnie i tył cały przysiada.
Wiem , że duzy pies i w słusznym wieku , ale chcę żeby jak najdłużej był ze mną .
Od wielu miesięcy podaję bioarthrex w ilości 2 tabletki dziennie i jak widzę , że są objawy bólowe to porzez jakiś czas carprodyl w ilości pół tabletki dziennie .Je także od wielu miesięcy karmę RC Mobility . Nie zauważam , żeby w jakiś istotny sposób stan się pogarszał chociaż są oczywiście lepsze i gorsze dni .
Jeżeli możecie w takiej sytuacji coś polecić co być może zadziała w lepszym stopniu będę wdzięczny .
Temat dotyczy też mojej 5,5 letnie jamniczki . Od dwóch tygodni mamy problem z kręgami lędźwiowymi - piesek stracił czucie w tylnych łapkach , ale zaczyna dochodzić do siebie . Co takiemu maluchowi , oczywiście w porównaniu do kaukaza :) można podawać ?
Jak na złość pojawił się także problem z wątrobą więc nie bardzo wiem co można .
Pzdr. Bodek
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 stycznia 2011, 20:43

Ten preparat MULTIFLEX możesz bez obaw podawać przy problemach z wątrobą,jest to preparat w pełni bezpieczny-naturalny a przy tym super skuteczny.Odżywianie i odbudowa tkanki łącznej oraz aparatu ruchu wymaga zastosowania specyficznych substancji odżywczych. Szczególnie w fazie wzrostu, przy dużym obciążeniu i u starszych zwierząt pojawiają się często niedobory tych składników. Może to prowadzić do niewłaściwego rozwoju lub późniejszych uszkodzeń chrząstek stawów oraz innych struktur chrzęstnych, na przykład chrząstki ucha. Powoduje to niechęć do ruchu, ograniczenie swobody, ból oraz oraz zmniejszenie sztywności chrząstki małżowiny usznej.
Multiflex zawiera wyłącznie składniki naturalne i pozwala zapobiegać objawom ich niedoboru, powodowanym nieprawidłowym żywieniem. Wysokowartościowe biologicznie substancje, dostarczają składniki odżywcze niezbędne do budowy i regeneracji chrząstek.
Nowozelandzki małż (Perna caniculus) zawiera nie tyko znane glukozaminoglikany (GAG), jak glukozamina i siarczan chondroityny, lecz także inne składniki chroniące chrząstki, które, jak pokazują najnowsze badania naukowe, skutecznie działają nawet w małych ilościach.
Liście pokrzywy zawierają cenne składniki a szczególnie kwas krzemowy, spowalniające zużycie chrząstek i powierzchni stawowych.
Kora wierzbowa zawiera salicylany, będące prekursorami łagodzącego ból kwasu salicylowego.
Czarci pazur (Harpagophitum procumbens) posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Oleje roślinne, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, wspomagają procesy odnowy tkanki łącznej. Witamina E przyczynia się skutecznie do likwidowania wolnych rodników oraz wspomaga leczenie uszkodzeń tkanki łącznej, mięśni i stawów.
Analiza :
Białko surowe 9,9%
Tłuszcz surowy 0,4%
Włókno surowe 2,1%
Popiół surowy 3,5%
Witamina E 10.000 mg
Dawkowanie:
psy do 10kg masy ciała 2 miarki - 4g/dzień
Psy 10-20 kg masy ciała 3 miarki - 6g/dzień
Psy ponad 20kg masy ciała 4 miarki - 8g/dzień
Koty do 5 kg masy ciała 1 miarka - 2g/dzień
Koty ponad 5kg masy ciała 2 miarki - 4g/dzień
Opakowanie : 600 g proszku.
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

01 stycznia 2011, 23:40

Bardzo ciekawy skład preparatu i zawiera ten czarci pazur o którym wcześniej wspomniałeś Robercie. Czy ktoś ma może jakieś opinie o tym preparacie? Stosował ktoś?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość